Підготовка до УЗД органів черевної порожнини: що треба для достовірної діагностики?

Підготовка до УЗД
Зміст

При зверненні пацієнта зі скаргами на біль у животі, лікар може призначити проходження УЗД органів черевної порожнини в медичному центрі https://urosvit.com/ultrazvukove-doslidzhennya/uzd-organiv-cherevnoy-poroznuny-lviv/. Картинка, яку бачить лікар при дослідженні, дозволяє отримати інформацію про стан органів шлунково-кишкового тракту. У більшості випадків цього буває достатньо для постановки діагнозу. Але, у багатьох пацієнтів, які проходять ультразвукове дослідження, виникають питання про те, як до нього підготуватися.

Правила, які потрібно виконати

Незалежно від того, які органи дивитимуться на УЗД, вимоги до підготовки будуть однаковими:

  • Дотримуватись дієти, в якій виключається жирна та газоутворююча їжа, протягом трьох днів до обстеження;
  • Не вживати воду та їжу за вісім годин до УЗД;
  • Якщо потрібно прийняти медикаменти, потрібно узгодити це з лікарем;
  • Не використовувати жуйку та не палити перед процедурою;

Дієта перед діагностикою допускає продукти, що покращують травлення: куряче м’ясо, індичку, овочі, приготовані на пару. Раціон може бути різноманітний, головне, щоб продукти не призводили до почуття тяжкості та здуття. Рекомендується дотримуватись правильного питного режиму – не менше 1,5 л води на добу.

Вживання рідини та їжі перед УЗД органів ШКТ

Прийом продуктів дозволяється не пізніше, ніж за 8 годин до дослідження. В основному УЗД призначають у ранковий час, щоб пацієнт не встиг поснідати. Вечеря має бути легкою, не містити жирів. Багато хто цікавиться тим, чи можна пити каву? Лікарі рекомендують відмовитися не тільки від цього напою, а й від соку з чаєм. Також заборонено пити звичайну воду перед діагностикою. Відмова від харчування – вимушений захід, оскільки шлунок має бути порожнім. Якщо в ньому щось буде, то картинка спотвориться. Це може унеможливити постановку правильного діагнозу, і обстеження потрібно буде повторити.

Які препарати можуть призначати?

За кілька днів до проведення обстеження лікар може призначити прийом ферментів, що покращують травлення. Якщо пацієнт має проблеми з газоутворенням, то підбираються засоби, що позбавляють здуття. Перед процедурою потрібно прийняти сорбент і очистити кишківник (за призначенням лікаря). При прийомі будь-яких медикаментів, які не вказані фахівцем, слід зазначити це тому, хто буде виконувати дослідження.

Проходити обстеження можна необмежену кількість разів, оскільки ультразвук не впливає на стан здоров’я. Діагностика не має протипоказань, окрім наявності опіків на шкірі. За дотримання правил, фахівець зможе отримати інформацію про стан здоров’я пацієнта, та підібрати лікування. УЗД може призначатися як дорослим, так і дітям.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *