Що потрібно знати про лікування лімфовузлів 

Зміст

В організмі кожної людини є “система безпеки” – це лімфовузли, які виконують роль фільтрів та затримують потенційно небезпечні мікроорганізми. Але може настати момент, коли самі вузли стають мішенню вірусів та бактерій, внаслідок чого запалюються та болять. Ця хвороба називається лімфаденіт лікування від якої можна отримати у клініках Oxford Medical. 

Причини виникнення лімфаденіту 

Запалення лімфовузлів може виникати по всьому тілу або локально. Відповідно до цього виділяють п’ять основних видів захворювання: підщелепний, паховий, шийний, навколовушний та м’язовий. Хвороба може протікати у гострій (до 2-х тижнів) або хронічній (понад місяць) формах. 

Щодо причин появи, їх може бути безліч, зокрема:

  • стрептококова або стафілококова інфекція; 
  • хвороби горла (ангіна), вух (отит); 
  • типові дитячі інфекції – скарлатина, паротит; 
  • збудники сифілісу та туберкульозу; 
  • сечостатеві інфекції. 

Існують і неочевидні причини – наприклад, лімфовузли можуть запалитись через карієс. Незалежно від збудника, хвороба виникає так: у кров та лімфу потрапляє патогенна мікрофлора, яка шириться організмом, а лімфовузли приймають удар на себе. 

Методи лікування лімфаденіту

Залежно від стану пацієнта лікарі Oxford Medical обирають стратегію лікування. Якщо мова йде про гостру форму без гнійного запалення, то терапія буде консервативною. На ранніх стадіях лімфаденіт не потребує хірургічного втручання, тому хворому призначають антибіотики, знеболюючі та протизапальні препарати. Місцево можна наносити мазь, що знімає набряки. У середньому процес одужання займає 1-2 тижні. 

Якщо хвороба запущена, є гнійні ускладнення, то проводиться розтин лімфаденіту. Деякий час пацієнт перебуває у стаціонарі, де спеціалісти слідкують за його станом. У найбільш складних випадках можливе повне видалення лімфовузлів. 

Реабілітація після лікування включає збалансоване харчування, помірну активність для покращення лімфо- та кровообігу, лімфодренажний масаж. Такий підхід забезпечує повне відновлення організму. 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *