Як обрати медичний ендоскоп: види ендоскопів та основні критерії у виборі

Зміст

Ендоскопія вважається одним із найточніших та інформативних методів діагностики захворювань внутрішніх органів пацієнтів. Також вона широко застосовується в хірургії для проведення малоінвазивних операцій, адже дає змогу значно скоротити період реабілітації пацієнта після хірургічних втручань. Тож медичні ендоскопи – оптичні пристрої для дослідження внутрішніх порожнин тіла – зараз є незамінним обладнанням будь-якого діагностичного центру чи медичного закладу. 

Види ендоскопів

Ендоскопи застосовуються у багатьох напрямках медицини, тому, залежно від сфери застосування, є різні види цього обладнання. Обираючи ендоскоп для свого медичного закладу, орієнтуватися слід в першу чергу на методи дослідження та процедури, які проводитимуться за допомогою цього обладнання. Більше про це дізнавайтеся за посиланням – https://med.hlr.ua/endoskopyi/.  

Ендоскопія поділяється на гнучку та жорстку. Гнучке ендоскопічне обладнання призначене здебільшого для проведення досліджень та діагностики. Жорстка ендоскопія включає резектоскопи (ТУР), лапароскопи, гістероскопи та ендохірургічні системи і є операційним обладнанням. 

Ендоскопічні методи дослідження  

Залежно від того, які саме органи досліджуються, ендоскопічні дослідження мають свої підвиди. Наприклад, найпоширеніші з них: 

  1. Лапароскопія – дослідження органів черевної порожнини
  2. Бронхоскопія – вивчення стану бронхів 
  3. Цистоскопія – дослідження, які проводяться в урології для дослідження стану сечового міхура
  4. Гастродуоденоскопія – метод дослідження застосовується в гастроентерології для дослідження шлунка, жовчного міхура
  5. Торакоскопія – дослідження грудної клітини
  6. Колоноскопія – застосовується в діагностиці кишківника

Для таких методів дослідження використовуються гнучкі ендоскопи. 

На які характеристики орієнтуватися у виборі

Якщо у вашому медичному закладі основний фокус – на дослідженнях органів ШКТ, то оптимальним рішенням для вас буде відеоколоноскоп, відомий також як система ендоскопічної візуалізації. Таке обладнання надає широкі можливості для якісної і точної діагностики, дає змогу спеціалісту дуже детально вивчити стан внутрішніх органів, виявити патологічні процеси. 

Сучасні відеодуоденоскопи поєднують в собі провідну оптику та технології візуалізації, які дають надзвичайно чітке зображення усіх структур слизової оболонки внутрішніх органів. У виборі системи ендоскопічної візуалізації, звертайте увагу на такі характеристики: 

Технологія вузькоспектральної візуалізації 

Різні виробники маркують цю технологію по-різному. Наприклад, у технічній документації можуть траплятися абревіатури HBE або NBI. Робота цієї технології базується на властивостях гемоглобіну розсіювати хвилі світла певної довжини в тканинах внутрішніх органів. Функція підвищує рівень гемоглобіну, завдяки чому судинні структури у патологічних тканинах стають більш видими і чіткими. Це дає змогу ендоскопісту отримати дуже чітке та контрастне зображення структур слизової оболонки та судин й точно визначити межі тканин, які зазнали патологічних змін. 

Зображення у форматі HD

Якість та чіткість зображення – критично важливий параметр. Відеодуоденоскопи, які підтримують зображення в якості HD, забезпечать реалістичне і деталізоване зображення з високою роздільною здатністю, що допоможе спеціалісту чітко розрізнити морфологію структур тканнини. Це вкрай важливо для ранньої діагностики, наприклад, онкопатологій.   

Широкий кут огляду

Що ширший кут огляду, то більшою буде зона, яку спеціаліст зможе дослідити. 

Зручність користування

Сучасні системи ендоскопічної візуалізації забезпечують максимально зручне та інтуїтивно зрозуміле управління за допомогою сенсорного монітору з кнопками швидкого доступу. Окрім сенсорного управління, зверніть також увагу на можливість багаторежимного регулювання, автозапуску часто використовуваних функцій та автоматичного вимкнення.  

Вартість експлуатації

Вартість обслуговування ендоскопів прямо впливає на їхню рентабельність. Тому краще обирати обладнання, конструкція якого дає змогу ці витрати мінімізувати. Зокрема, зверніть увагу на моделі з інтегрованими LED-лампами. Термін роботи таких ламп значно більший, ніж будь-яких інших, а отже заміни вони потребують рідше. 

Описані вище ключові характеристики, на які треба орієнтуватися у виборі ендоскопічного обладнання, актуальні й для інших видів ендоскопів. Втім, важливо звертати увагу і на постачальника, у якого плануєте придбати обладнання. Компанії зі статусом офіційного дистриб’ютора того чи іншого бренду обладнання – це гарантія того, що придбане вами обладнання буде доставлено у належному стані, інстальовано та налаштовано сертифікованими сервісними інженерами, а також матиме гарантійний термін обслуговування.  

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *