Підземні води України містять чимало різноманітних забруднень, які з часом потрапляють до водопроводів побутових споживачів. Одним з найбільш поширених є залізо. Найчастіше його вміст може зустрічатися в рідині, якщо ви користуєтесь свердловиною. Проте й очищення міськими водоканалами не завжди допомагає позбавитись від шкідливих часток заліза.
В результаті споживачі можуть спостерігати іржу на трубах, сантехніці та побутових приладах. Крім того, щойно випрана білизна нерідко буває забруднена жовтими розводами. Єдиним ефективним рішенням, яке здатне назавжди вирішити цю проблему є фільтри знезалізнення води. Таке обладнання можна встановити у вашому будинку, до того ж воно не потребує складного обслуговування.
Принцип роботи фільтрів для очищення води від заліза
Знезалізнення води може відбуватися шляхом використання двох методів. Обидва вони є досить ефективними, але мають відмінності у принципі роботи. Підбирати фільтри треба індивідуально, залежно від потреб користувача та ступеню забруднення води.
Перш ніж ви замовите обладнання для знезалізнення, необхідно зробити аналіз води та виявити, яка концентрація шкідливих речовин в ній міститься. Також врахуйте орієнтовану кількість споживання рідини. Ці чинники будуть впливати на розміри, тип та вартість фільтра.
В першому методі для очищення води використовується аерація. Такі прилади працюють за досить простим принципом: вода та повітря стикаються, завдяки чому залізо відділяється і перетворюється в осад, а чиста вода направляється до споживача. При виборі такого механізму вам не потрібно буде часто обслуговувати фільтр. Системою передбачене самостійне промивання після накопичення певної кількості забруднень. Фільтрувальний елемент у таких моделях розрахований на 5-7 років експлуатації. Вони будуть чудовим рішенням для дачі, де ви буваєте нерегулярно.
Другий метод — це фільтрація води з водопроводу шляхом реакції з каталітичним вугіллям. Цей процес вже складніший. Каталітичне вугілля стикається з киснем, що призводить до окислення двовалентного заліза з його перетворенням на тривалентне. Далі вода просто поглинається вугіллям. Цю установку можна встановити у квартирах або будинках, обслуговувати її необхідно регулярно. Вона обробляє більші об’єми води та здатна забезпечити всі потреби споживачів. Інше обладнання для очищення води у побутових цілях можна знайти за посиланням https://softis.ua/catalog/bytovaya-voda/.