Як не помилитися при виборі чиллера: 5 простих порад

Зміст

Чиллери – це досить розповсюджене обладнання, коли мова йдеться про необхідність охолодження значних об’ємів за будь-яких температур зовнішнього повітря. Обирати їх потрібно обдумано, адже від правильності вибору залежить ефективність роботи чиллера. Найкраще довірити цю справу професіоналам, до яких можна звернутися за цим посиланням termocom.com.ua/chilleri.

5 основних критеріїв вибору чиллера

При виборі чиллера необхідно врахувати декілька факторів, які можуть впливати на його продуктивність та тривалість терміну служби. Попередній вибір можливий за допомогою онлайн-калькулятора, але остаточне прийняття рішення краще зробити після консультації з кваліфікованим спеціалістом.

Теплова потужність обладнання

За принципом своєї роботи чиллер не виробляє холод, а відводить тепло від обладнання, що охолоджується. Потужність можна визначити, наприклад, за допомогою паспортних даних обладнання, що охолоджується (печей, конденсаторів і т.д.). Теплова потужність вимірюється у кВт, МВт, Гкал/год тощо.

Якщо не відома теплова потужність, то просто потрібно повідомити витрату рідини, що охолоджується (в м3/ч, л/с) і спеціалісти зроблять розрахунок обладнання.

Температури охолоджуваної рідини

Ці температури можуть бути різними, для різних технологій та процесів охолодження:

  • +12 ОС / +7 ОС – для охолодження системи вентиляції та кондиціювання;
  • + 10 ОС / +5 ОС – для технології;
  • + 8 ОС / +2 ОС – для молочної та харчової промисловості (виробництво крижаної води), тощо.

Речовини, які необхідно охолоджувати, можуть бути різного складу. Найчастіше це вода, етиленгліколь, пропіленгліколь. Ще один показник, який не можна залишати поза увагою, – процент концентрації гліколю в розчині.

Додаткові параметри

Для правильного встановлення велике значення мають наступні параметри:

  1. Габаритні розміри чиллера (довжина * ширина * висота, мм).
  2. Місце встановлення чиллера – (на даху будівлі, у підвалі, у приміщенні).
  3. Наявність обмежень щодо розміщення чиллера.
  4. Режим роботи чиллера – цілорічний, цілодобовий, лише влітку системи вентиляції тощо.

Місто та місце встановлення

Місто та місце встановлення. Це потрібно для розрахунку температури конденсації, а також доставки обладнання. Враховується також наявність агресивних факторів, таких як вологе морське солоне повітря, робота чиллера в зоні низькоконцентрованої сірчаної кислоти, на небезпечному підприємстві вугільної промисловості тощо.

Технологія виробництва

Потрібно врахувати технологію, для якої потрібен чиллер. Це може бути, наприклад, система вентиляції готелю, охолодження льодового поля, охолодження виробництва бродіння та одержання спирту, шокове заморожування м’яса, виробництво льоду та ін.

Цінові пропозиції

Ціна на чиллери залежить від багатьох чинників. Купуючи це обладнання, не варто економити на дрібницях, які, на перший погляд, не мають важливого значення. Довірте свій вибір професіоналам, і вони підберуть для вас найкраще співвідношення ціни та якості.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *