Типи джерел безперебійного живлення

Типи джерел безперебійного живлення
Зміст

Багато електричних приладів не можуть працювати без підключення до мережі, а їхнє раптове припинення функціонування небажане. До цієї категорії відносять: ПК, сервери та інше. Для уникнення такої ситуації потрібно купити джерело безперебійного живлення і провести підключення. Прилад дозволить підтримати роботу пристрою протягом 10 хвилин. Цього достатньо, щоб завершити роботу обладнання. Є кілька видів ДБЖ, кожен із яких має особливості. Пропонуємо розібратися в тому, які відмінності вони мають?

Резервний

Класичне рішення, що використовується для обслуговування побутової техніки. Суть його використання полягає у перемиканні живлення від мережі на акумулятор, якщо основна напруга буде вимкнена. Залежно від моделі, верхні та нижні межі відрізнятимуться. Їхні середні показники – від 180 Вт до 250 Вт. Перехід від електромережі на ДБЖ здійснюється з гістерезисом.

Тобто якщо на акумулятор виконалося перемикання при 180 Вт, то назад воно проходитиме зі збільшенням показника. Таке ж явище можна зустріти під час використання інших пристроїв. Проте, модель резервного типу славиться тим, що перемикає батарею і дає час для завершення робіт. Як недолік можна вважати різке перемикання при мінімальному стрибку напруги.

Інтерактивний

Робота представленого ДБЖ відрізняється у перемиканні внутрішнього автотрансформатора. Це дає можливість провести стабілізацію вхідної напруги. ДБЖ підтримує нормальні показники на виході при підвищених відхиленнях на вході. Він проводить перемикання з використанням спеціальних ступенів. З цієї причини батарея використовується тоді, коли живлення в мережі повністю відключається.

По суті, ДБЖ працює як релейний стабілізатор зі східчастим перемиканням. Але, якщо напруга виходить за допустимі межі, то ведеться підключення до акумулятора. До його переваг можна віднести:

  • Тривалий термін служби, що дозволяє знизити майбутні трати;
  • Перемикання на батарею лише при великих змінах напруги;

Вартість ДБЖ трохи більша, ніж інших моделей, але вона виправдовується якістю.

З подвійним перетворювачем

Моделі представленого типу розглядаються окремо, оскільки функціонують інакше. Суть в тому, що змінний струм перетворюється на постійний, і направляється на інвертор. Якщо в мережі напруга відсутня, інвертор живиться від нього. До недоліків приладу можна віднести:

  1. Низький ККД. У порівнянні з іншими типами ДБЖ, представлений працює постійно;
  2. Високу вартість;

Використання приладу буде виправдано, якщо необхідно підтримувати роботу чутливої ​​техніки.

Де зробити замовлення?

Джерело безперебійного живлення – незамінний пристрій за умов постійних вимкнень електрики. Якщо вам потрібно купити прилад, зробити це можна в інтернет-магазині Electro100. В наявності пропонується широкий асортимент техніки від відомих виробників. Для підбору відповідного варіанту потрібно враховувати, для яких цілей він буде використовуватися.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *