Гінгівіт: чому з’являється та як лікується

Стоматолог в Києві
Зміст

Гінгівіт — захворювання тканин ясен, яке зустрічається у дорослих людей та дітей. Воно ділиться на декілька видів, протікає в гострій та хронічній формах. Запущене захворювання дуже важко вилікувати, воно з часом може перейти в пародонтит, а це  постійний дискомфорт в зоні ясен, неприємний запах, навіть втрата зубів.

Якщо під час чищення зубів чи вживання твердої їжі у вас спостерігаються кровоточивість, припухлість м’яких тканих, червоні плями, пухирі чи виразки, треба записатися на консультацію. Стоматолог в Києві чи іншому місті України проведе огляд і призначить якісне лікування.

Чому виникає гінгівіт

Причинами виникнення захворювання є внутрішні фактори. Це може бути зуб, який під час росту поранив м’які тканини. Сюди також відносять нестачу вітамінів та мінералів, ослаблений імунітет та проблеми з ШКТ. На розвиток захворювання впливають і внутрішні фактори: травми, опіки, різноманітні інфекції. Погана гігієна ротової порожнини та тютюнокуріння теж можуть бути причиною гінгівіту.

До факторів ризику також відносяться:

  • патології прикусу;
  • зубний камінь;
  • депресії;
  • вагітність;
  • проблемні пломби;
  • цукровий діабет.

Гінгівіт може з’явитися у дітей через їхню допитливість. Адже часто вони люблять досліджувати тверді іграшки чи інші предмети «на смак».

Види гінгівіту

Оскільки таке захворювання буває різних видів, то тільки після огляду стоматолог встановлює тип та вирішує, як саме буде проводитися лікування гінгівіту у дорослого чи дитини. Початковою вважається катаральна форма, і в цей час симптоми малопомітні. Вони проявляються незначним почервонінням ясен та кровоточивістю при механічних впливах на м’які тканини. Правильно встановивши причину захворювання, проблему можна швидко усунути.

Виразкова патологія характеризується підвищенням температури тіла та відкритими виразками на поверхні ясен. Відчуваються гострий біль та неприємний запах із ротової порожнини. Ця стадія запалення ясен лікується важче, але за допомогою медичних препаратів виразково-некротичного гінгівіту можна позбутися.

Якщо м’які тканини помітно збільшуються, відчувається сильний біль, між зубами і яснами утворюється твердий наліт і спостерігається сильна кровоточивість, це може свідчити про гіпертрофічну форму. У цьому разі рідко коли обходиться без хірургічного втручання.

Атрофічний гінгівіт — форма захворювання, для якої характерне опускання ясен з оголенням шийки та кореня зуба. Людина практично не може вживати гарячу чи холодну їжу. Вид лікування та термін будуть залежати від того, як протікає захворювання.

Десквамативний гінгівіт характеризується відшаруванням верхнього шару ясен. Відчувається сильний біль, а почервоніння виражено досить-таки яскраво. Задача лікаря — зупинити руйнування ясен.

Що потрібно знати про профілактику

Запобігти розвитку захворювання або зменшити його прояви можна, якщо прислухатися до порад провідних стоматологів. Вони рекомендують:

  • дотримуватися гігієни ротової порожнини;
  • хоча б один раз на шість місяців проходити огляд у стоматологічній клініці;
  • позбутися шкідливих звичок;
  • правильно харчуватися.

У більшості випадків гінгівіт піддається лікуванню, але без допомоги стоматолога не обійтися. Надалі процедури можна проводити в домашніх умовах, але треба чітко виконувати рекомендації лікаря.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *