Сучасний рекрутинг, особливості в Україні

Рекрутингова агенція з підбору IT персоналу
Зміст

Для чого потрібен рекрутер та що стоїть за такою сучасною назвою професії? За статистикою люди змінюють роботу один раз на чотири роки. А в молодому віці частіше. Фахівці практично перестали робити кар’єру в одній компанії, а шукають можливості розвитку та самореалізації не зациклюючись на роботодавцеві. Звичайно, у цього факту є як плюси, так і мінуси, в залежності від того під яким кутом зору його розглядати. Але безперечно це великий бонус для рекрутерів, у яких з’являється простір для роботи.

Задачі рекрутингових агенств

У галузі інформаційних технологій така тенденція виражена яскравіше. Будь-яка рекрутингова агенція з підбору IT персоналу зараз має гарні шанси на успішний розвиток. Хоча ринок праці у всьому світі завжди переживає коливання, загальна тенденція напрямку розвитку не змінюється. Та й рекрутингові агенції разом зі своїми працівниками розв’язують ті ж самі основні задачі:

  • Впровадження різноманітних стратегій пошуку кандидатів за допомогою використання спеціалізованих платформ, сайтів, соціальних мереж та великої кількості професійних інструментів;
  • Аналіз кваліфікації потенційних кандидатів, проведення інтерв’ю, співбесід для виявлення найбільш релевантних з них;
  • Ведення баз даних, робота з документацією, забезпечення постійного контакту з кандидатами упродовж всього процесу відбору;
  • Взаємодія з керівництвом компанії замовника та відповідними відділами для забезпечення правильного проходження всього процесу найму кандидатів;
  • Постійний моніторинг ринку праці для планування та покращення стратегій пошуку, а також аналіз сучасних тенденцій у сфері інформаційних технологій.

Інструменти та автоматизація рекрутингу

IT рекрутинг центр, як ще називають агенції з пошуку персоналу, має у своєму арсеналі сучасні інструменти для роботи рекрутерів. Найбільша увага приділяється автоматизації процесів пошуку. З кожним роком кількість потенційних кандидатів на платформах лише зростає. В умовах конкуренції зекономлена хвилина на кожному кандидаті в результаті призводить до великої економії на всьому процесі.

Необхідність автоматизації можна зрозуміти на простому прикладі, порівнявши лише кілька цифр у роботі українських рекрутерів:

  • у 2021 році рекрутер переглядав у середньому 67 резюме під час наймання фахівця на роботу;
  • у 2022 ця цифра зросла до 124;
  • а у 2023 вона склала 155 резюме.

До того ж автоматизація процесів вивільняє достатньо часу для більш потрібних для компанії процесів, на яких можна зосередитись.

Одною з цікавих тенденцій сучасного IT рекрутингу стало залучення до роботи можливостей штучного інтелекту. Хоча більшість його здібностей ще знаходиться у процесі тестування, практика використання ШІ у різних професіях показала, що деякі процеси він здатен прискорити у десятки разів.

Сучасний український рекрутинг

В Україні, як і усьому світі, існують свої проблеми, пов’язані з пошуком та наймом кваліфікованих спеціалістів. Рекрутингова агенція IT Україна, HR-менеджери, рекрутери на фрилансі розуміють над чим ще доведеться працювати. Технічна обізнаність, розуміння процесів розробки та посилення відповідальності рекрутера перед замовником повинні збільшити престиж професії та стати нормою у процесі пошуку IT персоналу.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *