Менопауза: міфи та факти

Зміст

Для багатьох питання менопаузи до кінця не розкрите. Про неї ходить чимало міфів, які роками увіковічувались серед жінок і їхніх близьких. Не всі міфи є правдивими, і варто ознайомитися з фактами, щоб краще підготуватися до менопаузи і пережити цей час. Так що таке менопауза насправді? Це не пауза щасливого життя і навіть не кінець світу. Це час, який варто прожити, маючи правильну підтримку і підхід. Дізнайтеся найбільш поширені міфи про менопаузу.

Найбезглуздіші міфи, яким не варто вірити 

Отже, розглянемо основні міфи про менопаузу:

Менопауза завжди виглядає однаково

Менопауза проходить у кожної жінки по різному. Приблизно у 30% жінок єдиним помітним симптомом є припинення менструації. Однак пам’ятайте, що 70% відчувають симптоми менопаузи дуже сильно, і що вони для них неприємні та тривалі.

Менопауза вражає лише жінок 50+

Звичайно, це найпоширеніший вік, коли у жінок настає менопауза. Серед українських жінок середній вік настання менопаузи становить 51 рік, а період менопаузи триває від 1 до 2 років. Однак менопауза зазвичай настає у жінок у віці від 45 до 60 років. Однак вона також може виникнути у однієї зі ста жінок у віці до 40 років або у однієї з тисячі жінок у віці до 30 років.

Менопауза означає кінець сексу та трудової активності

Це, мабуть, найбільш глибоко вкорінений міф у нашому суспільстві, тому менопауза досі залишається табуйованою темою. Звичайно, симптоми менопаузи, такі як перепади настрою, головні болі, запаморочення, припливи та проблеми зі сном, можуть ускладнювати нашу активність протягом дня, але завдяки сучасній медицині ці симптоми можна зменшити чи навіть припинити. Підтримка близьких і позитивне ставлення до себе ефективно спростовують цей міф.

Менопауза означає зміну фігури та зайві кілограми

Менопауза не обов’язково призводить до зміни фігури та набору зайвих кілограмів — це лише міф. Зміни, які відбуваються в організмі під час цього періоду, можуть призвести до збільшення ваги, але правильне харчування та фізична активність можуть запобігти цим змінам.

Чи є психологічні стани, які потребують уваги під час менопаузи?

Перепади настрою та підвищена плаксивість неабияк впливають на життя та існування в соціумі. Підвищуються ризики депресії, тривоги, що стає причиною зловживання алкоголя та психоактивних речовин. Особливу увагу варто приділити жінкам які вже мають психіатричні захворювання, наприклад, з біполярним розладом або шизофренією зазначають, що їхні симптоми посилюються під час перименопаузи. Погіршуються когнітивні функції: концентрація, короткочасні провали в пам’яті та втрата мотивації. 

Але не завжди менопауза основна причина погіршення психічного стану жінки. Багато подій просто збігаються в житті жінки, яка досягає середнього віку. Жінки середнього віку вже мають справу з хворими батьками, дітьми, які залишають або повертаються додому зі своїми проблемами, або змінами та кризами у сімейних та сексуальних стосунках.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *