Чому з’являються тріщини на зубній емалі? Як усунути дану проблему?

Чому з'являються тріщини на зубній емалі
Зміст

А ви знали, що зубна емаль найбільш тверда речовина у нашому організмі? Вона навіть твердіша за кістку. Тільки, на відміну від кістки, при пошкодженні, емаль сама не відновлюється і не зростається. “А що ж тоді робити?” – спитаєте ви. Завдяки появі нових технологій та сучасним матеріалам спеціалісти в стоматології в Ірпенізастосовують найефективніші методи відновлення пошкодженої емалі. Про ці методи ми розповімо у цій статті трохи згодом.

З чого складається зубна емаль? Які чинники шкодять нашій емалі?

А як вам такий факт? Природа створила нашу емаль настільки міцною, що вона здатна десятиліттями витримувати навантаження під час відкушування та жування. Таку міцність і довговічність їй надають мінеральні кристали, які входять до складу, на їх частку відводиться близько 97 %. 

Емаль бере на себе всі механічні навантаження та піддається постійному хімічному впливу кислот, які потрапляють в ротову порожнину з їжею. Все це призводить до послаблення шару емалі. Пошкодження емалі неминуче призводить до появи карієсу та подальшої руйнації зуба. Розберімо причини, за якими на емалі можуть з’являтися тріщини.

  • Механічні пошкодження емалі зустрічаються найчастіше. Це і травми, і наші погані звички “гризти” те, що не потрібно. 
  • Температурні чинники. Тріщини на емалі можуть викликати різкі перепади температур. Це стосується любителів вживати разом дуже гарячу каву й охолоджене морозиво. 
  • Неправильний прикус. При дефективному прикусі відбувається нерівномірний розподіл навантаження на певні зуби.
  • Недостатнє вживання разом з їжею корисних мікроелементів. Це кальцій, фосфор, фтор, магній.
  • Бруксизм. На перший погляд невинна звичка може призвести до плачевних наслідків – стирання емалі.
  • Спадкові фактори. 
  • Часте вживання кислої їжі, яке призводить до порушення РН слини, а також вживання солодкої їжі, яка провокує розвиток шкідливих мікроорганізмів.
  • Часте користування відбілюючих зубних паст без рекомендацій на то від лікаря.
  • Недостатня гігієна ротової порожнини.

Новітні стоматологічні технології, які покращують стан емалі

Існує кілька методів з відновлення пошкодженого емалевого шару. Роздивимось деякі з них, які найчастіше використовують у стоматологічних кабінетах.

  • Фторування. Буває поверхневим, яке використовується з профілактичною метою запобіганню карієсу, та глибоке. При цьому методі зуби покривають спеціальними гелями й лаком з фторвмісними препаратами. Покриття відбувається у стоматологічній клініці у декілька циклів з певним інтервалом.
  • Ремінералізація емалі. Ця процедура передбачає відновлення балансу мінеральних речовин, з яких складається емаль. Наносяться аплікації на поверхню зубів з необхідними мінералами. Подається електричний струм, який пришвидшує потрапляння речовин у тканини. Є ще варіант носіння кап зі спеціальним розчином.

У стоматологічній клініці DentaDerm можна пройти процедуру ремінералізації емалі, щоб якнайдовше зберегти зуби здоровими.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *