Як зрозуміти що відійшла слизова пробка

Зміст

Відхід слизової пробки – це один із провісників пологів. В одних майбутніх мам вона відривається за кілька днів або навіть тижнів до розродження, в інших – у його процесі. Розглянемо клінічні варіанти цього явища та позначимо, що робити у такому разі.

Як може відходити корок у вагітних?

Слизова пробка у вагітних формується у каналі шийки матки. Вона є сумішшю слизу, клітин і іноді крові. Пробка служить деяким бар’єром, захищаючи шийку матки від інфекцій та зовнішніх факторів.

Останні тижні вагітності організм починає активну підготовку до родової діяльності. Шийка матки поступово коротшає, розм’якшується і розширюється, щоб забезпечити прохід немовля в процесі народження.

У кожної жінки цей процес відбувається по-різному. В одних майбутніх мам слизова обходить частинами, в інших – повністю. Характер виділень також має індивідуальний характер. Секрет може бути за забарвленням білий, прозорий, жовтувато-бурий або рожево-червоний. Нерідко пробка містить включення крові, що є цілком нормальним явищем.

Наприклад, у першородних пробка відходить довго – протягом кількох годин. Тимчасовий проміжок між цим явищем до пологів становить від кількох днів до 3 тижнів. У повторнородящих зазвичай цей процес відбувається у кілька разів швидше, тому що організм перебуває вже у “бойовій готовності”. На 38-42-му тижні цілісний згусток за кілька секунд виходить із порожнини матки. 

Дії жінки при відходженні слизової пробки

Отже, складно однозначно сказати, якщо відійшла пробка, через скільки пологи настануть. Якщо такий процес відбувається або вже відбувся, вагітної слід дотримуватися наступного алгоритму дій:

  • Зберігати спокій. Головне – не піддаватися паніці, та сповістити близьких. Відходження слизової пробки не завжди вказує на стрімке народження.
  • Прислухатись до своїх відчуттів. Як правило, фізіологічний процес не викликає болючих та дискомфортних симптомів. Однак важливо виявити можливі інші провісники пологів – схватки або відхід навколоплідних вод.
  • Контакт з лікарем. Куратор підкаже індивідуальний алгоритм дій. Якщо схватки стають вираженими, це може вказувати на початок активної фази пологів, і до пологового будинку доведеться виїжджати цього ж дня.

І, звичайно ж, заздалегідь приготуйте сумку до пологового будинку.

Такий дивовижний та неповторний процес початку нового життя! Більше корисного матеріалу для майбутніх мам шукайте сторінках нашого дитячого блогу – Happy Child.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *