Снігур: опис, де живе та де зимує

Зміст

Снігур – це вид горобцеподібних птахів, який вражає своєю красою та характерним забарвленням. У цій статті ми розглянемо зовнішність снігура, місця його проживання та особливості зимівлі.

Зовнішність снігурів

  • Розмір. Снігур – це птах середнього розміру (15-18 см) з короткими крилами та округлою головою.
  • Вага. Приблизно 22-33 г.
  • Оперення. Самці мають рожево-червоні груди та щоки. У них виражений сірий верх від потилиці до спини. Крила чорні з білими смугами, хвіст також чорного кольору. Черево і боки зазвичай білі, але можуть бути світло-сірими. Голова має чорний “капелюшок”. Лапки в них червоно-коричневі. 

Самка снігура має менш яскраво виражене забарвлення. Її оперення в основному коричневе з темними смугами та плямами. Вона має не такий помітний чорний “капелюшок”, порівняно з самцем.

  • Дзьоб. Снігур має короткий товстий дзьоб чорного кольору, завдяки якому зручно збирати та подрібнювати насіння.

Особливості харчування снігурів

Основною їжею снігурів є насіння, особливо взимку, коли інші джерела їжі можуть бути обмеженими. Вони полюбляють насіння берези, клена, ліщини та інших дерев і кущів. Крім того, снігурі можуть споживати також бруньки, ягоди і комах, особливо весною та літом.

Взагалі, раціон снігура може включати різноманітні рослинні та тваринні компоненти, в залежності від доступності різних ресурсів у природному середовищі та сезонних змін.

Особливості поведінки снігурів

  • Об’єднання. Снігурі часто утворюють невеликі групи, особливо взимку. У цих об’єднаннях можна помітити ієрархію.
  • Політ. Снігурі зазвичай літають низько, що допомагає їм уникати вітру та покращує їх маневровість серед гілок.
  • Голосові сигнали. Снігурі використовують різні голосові сигнали для спілкування між собою. Це може включати дзвінке “чік-чік” або “щирк-щирк”, крики, щебетання та інші звуки, які вони використовують для привертання уваги.
  • Партнерство. Снігурі часто утворюють пари, які можуть залишатися стабільними протягом багатьох сезонів. 
  • Гніздування. Гнізда снігурів можуть бути розташовані на гілках дерев, зазвичай на невеликій висоті від землі. Самці та самки беруть участь у будівництві гнізда. На території України вони гніздяться переважно в Карпатах та на Поліссі, де є хвойні дерева.
  • Зміна забарвлення. Взимку снігурі мають яскраве пір’я, особливо самці, що допомагає приховуватись серед ялинкових гілок під час пошуку їжі.

Розмноження снігурів

  • Сезон розмноження. Снігурі зазвичай розмножуються навесні, коли відбувається активна пора гніздування.
  • Гніздо. Гніздо зазвичай робиться з тонких гілок, трав та моху, і вкрите внутрішнім шаром пуху або інших м’яких матеріалів.
  • Висиджування. Самка відкладає від 4 до 6 яєць, які вона висиджує протягом 12-14 днів. Після вилуплення пташенята залишають гніздо через 12-19 днів, залежно від умов і виду.
  • Годування пташенят. Батьки разом беруть участь у годуванні пташенят, які спочатку отримують комах та м’які частки їжі, а потім переходять до більш твердої їжі, такої як насіння та плоди.
  • Опіка. Батьки мають тенденцію доглядати своїх пташенят протягом декількох тижнів після вилуплення, поки ті не стануть достатньо самостійними.

Місця проживання снігурів 

Снігурі зустрічаються в лісах, парках, садах і схилах гір із різним типом рослинності. Вони оселяються в різних регіонах, включаючи Європу, Північну Азію та Північну Африку. Ці птахи виявляють схильність до зон з густим лісом, де вони можуть знаходити достатньо харчів та місць для гніздування.

Розповсюдження снігурів у світі

РегіонОсновні осередки поширення
ЄвропаЛісові зони, гаї та парки
АзіяЛісисті регіони, особливо східна частина
Північна АмерикаПівнічні ліси та гірські райони

Де зимують снігурі 

Снігурі є стійким до холоду видом та мають властивість мігрувати на південний захід протягом зимового періоду, де клімат більш сприятливий, або залишатися на своїй території, залежно від місцевості та наявності їжі. Їх можна зустріти в багатьох регіонах, де вони шукають насіння та ягоди для виживання, які залишаються доступними під шаром снігу чи на гілках голих дерев. Зазвичай, вони зимують в лісах, парках, садах і різних місцях з багатим рослинним покривом.

На території України снігурів можна побачити протягом усього року. Взимку ми помічаємо їх частіше, адже вони літають у пошуках їжі, зокрема до годівничок. 

Питання – відповідь

Чим можна годувати снігурів?

Снігурів можна годувати сухофруктами, різними ягодами, насінням ясена та клена.

Чому снігурі мають таку назву?

Є декілька варіантів походження такої назви. Перший – це через червоне забарвлення їхніх грудей та щічок, адже в перекладі з латинської “снігур” означає “вогняний”. Другий варіант може бути пов’язаний з тим, що снігурі часто з’являються взимку, коли випадає багато снігу. Їх яскраве оперення виділяється на сніжному тлі, що робить їх помітними в холодний період року.

Чим заборонено годувати птахів?

Птахів заборонено годувати солоною, кислою, пряною, гострою, копченою та смаженою їжею, чорним хлібом, сухарями, цитрусовими, бананами, пшоном, зіпсованими продуктами.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *