Люди щодня користуються водою для пиття, приготування їжі, прибирання в домі. Проте якість рідини з-під крану останнім часом знижується, а природні джерела вміщують велику кількість домішок. Тому знадобляться спеціальні водні фільтри, які зможуть видалити забруднення.
Які бувають види побутових фільтрів для води
У водопровідній воді найчастішою проблемою буває високий вміст солей важких металів, тобто магнію та кальцію, а також присмак хлору. У свердловині зустрічаються домішки аміаку, заліза та сірководню. З усіма проблемами допоможе впоратися ретельно підібраний вугільний фільтр для води, який за додавання срібла також здатен знешкоджувати бактеріологічні загрози. Виділяють декілька основних різновидів фільтрів:
- Пом’якшувачі. Переважно вони працюють як іонообмінники. Вони не фільтрують рідину, а лише забирають іони магнію та кальцію і випускають нешкідливий натрій. Саме вони захищають від відкладень, які шкодять роботі побутової техніки, а також стану волосся та шкіри. Здебільшого пом’якшувачі використовуються в приватних будинках як доповнення до стандартних фільтрів.
- Вугільні. Вони помітно поліпшують якість водопровідної води і можуть працювати навіть самостійно за умови централізованого постачання. Пристрої чудово прибирають бактерії та хлор, чого здебільшого цілком достатньо. Проте за забору води зі свердловини чи колодязя вони залишаються останнім бар’єром, який прибирає залишки після фільтрів грубої та тонкої очистки. Основним матеріалом є активоване вугілля, яке абсорбує всі шкідливі речовини.
- Знезалізнювачі. Спеціальний різновид, необхідний для обробки будь-якої природної рідини. Найчастіше у ґрунтових водах підвищений вміст заліза, до якого легко приєднуються інші речовини. Фільтр бореться з іржею та вапняним нальотом.
- Система зворотного осмосу. Це складна конструкція, здатна боротися з усіма видами забруднень, зокрема найменшими домішками та алергенами. Підходить для очистки питної води. Головною перевагою вважають роботу з вірусами та бактеріями.
Складно підібрати відповідний фільтр без аналізу рідини, адже за сучасної якості водопостачання потрібно боротися одночасно з різними типами загроз. Власники найчастіше складають багатоступінчату систему, яка допоможе налагодити питтєвий режим.
Поради з вибору
Найкращим варіантом будуть комплексні системи очистки, особливо у приватних будинках. У всіх них обов’язковим елементом є активоване вугілля для очищення води для покращення ефективності роботи інших засобів. Для квартири можна підібрати одну з простих моделей, яка включає лише вугільний фільтр і здатна боротися з іржею та хлором.