Як швидко вилікувати ГРВІ: практичні поради

Як швидко вилікувати ГРВІ: практичні поради
Зміст

Гострі респіраторні інфекції — це одні з найпоширеніших захворювань людства. Кожен із нас добре знає симптоми ГРВІ, але як боротися з ними ефективно та правильно — відомо далеко не всім. Приймання таких препаратів, як Фармацитрон, Колдрекс тощо, — ефективний варіант, проте ці засоби діють за температури, ломоти в тілі та слабкості. А що робити за інших симптомів — розберемо далі. 

Висока температура

Потрібно збивати температуру чи ні — ось у чому питання, і воно досить дискутивне. Напевно, всі чули твердження, що до 38,5–39,0 °C температуру збивати не варто. Проте сучасні підходи змінилися. Передусім важливо покращити самопочуття пацієнта, а не залишати його на самоті з болем у м’язах, кістках і вираженою слабкістю. Наразі правило таке: якщо температура до 38,5 °C не спричиняє вираженого зниження працездатності, то ми її можемо не збивати. Проте за лихоманки навіть у 37,0 °C, яка супроводжується вираженою слабкістю, ломотою в тілі, м’язах чи кістках, — приймати жарознижувальні потрібно. У ролі таких засобів можуть виступати: Фервекс, Фармацитрон, Парацетамол, Ібупрофен та інші.

Закладеність носа

Від того, як правильно буде лікуватися ніс, залежить тривалість і тяжкість протікання хвороби. Адже носова порожнина — це не тільки транспортна дихальна трубка, а й потужний фільтр від механічних забруднень, вірусів і бактерій. Тому вкрай важливо тримати ніс чистим і прохідним для дихання. У цьому допоможуть такі засоби:

  1. Промивання носа гіпертонічними сольовими розчинами від 4–5 разів на добу: Пшик, Но-соль, Хьюмер та інші. При цьому дуже важливо після кожного промивання добре висморкуватися та очищати ніс від виділень.
  2. Закапування судинозвужувальних крапель двічі на добу (не частіше та не довше трьох днів): Евказолін, Назо-спрей, Отривін, Називін та інші. Полегшення від застосування цих крапель відчувається відразу, головне, дотримуватися дозування та частоти використання, інакше виникає ризик звикання, яке лікувати досить важко.
  3. За вираженої ринореї (коли з носа просто тече вода) оптимально буде прийняти антигістамінний засіб — Лоратадин. Покращення наступає відразу, і виділення прозорих рідких виділень зупиняється.

Біль у горлі

Під час лікування болю в горлі люди припускаються досить багато помилок. Наприклад, використання неефективних і недоказових засобів, таких як:

  1. полоскання з сіллю та содою;
  2. застосування медикаментів на основі антисептичних засобів.

Доказів такого лікування немає. Найефективнішими ліками є спреї чи пастилки на основі медикаментів із групи НПЗП: Тантум Верде, Зепілор, Флубрікс, Стрепсілс Інтенсив. Всі інші засоби можуть бути ефективними лише в разі пирхоти в горлі, але не при тонзилітах. Лікуйтеся правильно та будьте здорові!

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *