Як жити з гемодіалізом: поради пацієнтам і їхнім близьким

Зміст

Здорові нирки є важливими органами, які виконують немало функцій. Вони фільтрують кров, видаляючи шкідливі речовини та зайву рідину у вигляді сечі. Крім того, нирки виробляють речовини, необхідні для збереження оптимального здоров’я організму.

Коли нирки втрачають свою функціональність через хвороби,  виникають серйозні проблеми з виведенням шкідливих речовин та збереженням балансу рідини в організмі. У таких випадках діаліз може стати незамінним під час лікування ниркової недостатності.

Що таке діаліз та коли його призначають?

Діаліз — це процедура, яка замінює деякі функції нирок шляхом штучного фільтрування крові та видалення зайвих речовин та рідини. Це допомагає зберегти оптимальний стан організму та запобігти ускладненням, пов’язаним з нирковою недостатністю. 

До основних показань варто віднести наступні:

  • гостре ураження нирок (гостра ниркова недостатність);
  • термінальна стадія ниркової недостатності;
  • гіперкаліємія вище 6,5 ммоль/л (надлишок калію в крові);
  • метаболічний ацидоз;
  • отруєння різними токсичними речовинами.

У деяких випадках раптової або гострої ниркової недостатності діаліз може знадобитися лише протягом короткого часу, поки нирки не відновлять свої функції. Однак, коли хронічна хвороба нирок прогресує до ниркової недостатності з часом вам знадобиться діаліз до кінця життя.

Що варто пам’ятати пацієнтам з гемодіалізом? 

Ось декілька порад на які варто звернути увагу:

  1. Соціальне життя: Запам’ятайте, що ваші ролі у житті, такі як дружина, чоловік, батько, друг або професійний експерт, залишаються такими ж важливими незважаючи на хворобу. 
  2. Захоплення: Продовжуйте займатися улюбленими справами та хобі.
  3. Здоровий вибір: Прислухайтесь до порад лікаря та приймайте всі препарати, які він призначає згідно з призначенням. Довіряйте своєму лікарю та самостійно не змінюйте лікування.
  4. Контроль рідини: У випадках захворювань, коли функція нирок погіршується, важливо обмежити споживання рідини, особливо це стосується пацієнтів з серцевою недостатністю та артеріальною гіпертензією.
  5. Обмеження солі: Приготована їжа повинна бути без солі, оскільки при діалізі нирок вживання солі обмежується. Якщо ви хочете додати приправи або спеції до страви, краще спитати дозволу у лікаря. 

Не забувайте про вашу сім’ю, друзів та фахівців, які завжди готові підтримати вас. Не соромтеся звертатися по допомогу. Також важливо спілкуватись з іншими людьми, які знаходяться в подібній ситуації.

Діаліз у медичному центрі

Під час гемодіалізу використовується діалізатор з апаратом для гемодіалізу, а перитонеальний діаліз використовує очеревину з діалізною рідиною для очищення крові. У медичному центрі NiproLife фахівці здійснюють підготовку, виконання та контроль лікування. Гемодіаліз зазвичай проводиться тричі на тиждень, триваючи близько 4–5 годин кожного сеансу, плюс час у дорозі до та з центру. 

Лікарі центру контролюватимуть ваше лікування за допомогою лабораторних обстежень, щоб переконатися, що ви отримуєте потрібну кількість діалізу.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *