Як вибрати юриста: як уникнути пасток і знайти потрібного?

Зміст

Більшість людей, яким потрібна юридична допомога, не є кваліфікованими юристами та можуть мати мало реальних знань у галузі права. Це робить пошук та вибір відповідного адвоката дуже схожим на гру в рулетку. Ви можете ризикувати і сподіватися на краще, але ви не можете знати результат, доки не стане занадто пізно. До речі, якщо вам потрібна допомога досвідченого юриста в Києві, то на сайті https://alvaprivacy.ua/ua/poslugi/advokat/advokat-v-kievi знайдете хорошого адвоката і отримаєте якісні юридичні послуги.

Інші юристи зазвичай можуть вам підказати, чи є той чи інший адвокат розумним та компетентним, або ж він перебуває в одному кроці від позбавлення адвокатської ліцензії. Є ряд речей, на які ви маєте звернути увагу, щоб зрозуміти, чи зможе адвокат, який сидить за столом, допомогти вирішити вашу проблему, або вам слід піти і ніколи не мати справу з таким фахівцем. Отже розбираємося з вибором професіонала у сфері права, яким має бути ваш юрист, як же вибрати правника, що підходить саме вам?

Професіоналізм юриста

Незалежно від професії чи спеціалізації, ви зазвичай знаєте, коли зустрічаєте справжніх професіоналів. Те саме стосується і юриста, він зовсім невимушений у своєму оточенні; він діє так, як здається природним та доречним; і він випромінює спокійну впевненість. Хороші юристи в цьому нічим не відрізняються одне від одного, і професійність, що демонструється ними, повинна вселяти почуття впевненості в їх здібностях і судженнях.

Вони мають бути вишуканими та представницькими, пишатися своїми досягненнями, але не зарозумними чи поблажливими. Їхні питання мають бути спрямовані на те, щоб ви відчували себе невимушено, і в той же час досить докладними, щоб передати відчуття, що вони вкрай серйозні, коли справа стосується вашого бізнесу чи інших юридичних питань, що вас турбують. Насамперед, вони мають бути більш зацікавлені в тому, щоб знайти розумне рішення вашої правової проблеми, ніж ви самі, бо це їх робота та призначення.

Гарне спілкування

Частиною роботи кожного юриста є спілкування або пояснення варіантів і ризиків клієнту, або ж переконання судді чи супротивника у правовій позиції по справі. Справжні профі повинні добре говорити на публіці та бути готові ефективно спілкуватися на вашому рівні. Юристи, які ховаються за юридичним жаргоном, можуть бути компетентними, але вони також можуть приховувати свою некомпетентність за безліччю слів, які інші нормальні люди ніколи не вживають у звичайній розмові.

Якщо юрист не може пояснити вам юридичні поняття зрозумілою вам мовою, цілком імовірно, що він сам не дуже добре їх розуміє. Адвокатам часто доводиться використовувати жаргон у суді, коли вони мають справу з іншими суддями чи іншими юристами; але ж рідко виникає необхідність робити те саме з клієнтом.

Досвід адвоката

Окрім того, що він професійний і промовистий, обов’язково зупиніть свій вибір на юристі з досвідом роботи в тій галузі, в якій вам потрібна допомога. У деяких державах є спеціальні програми сертифікації, в інших – ні. Але якщо ваша проблема не пов’язана з рутинною обробкою документів, адвокат, якому не вистачає досвіду в цій галузі, погано розбиратиметься в нюансах і тонкощах проблеми і може лише ускладнити вашу проблему. Блискучий юрист із цінних паперів, швидше за все, зазнає невдачі, якщо його наймуть захищати клієнта у справі про вбивство. І навпаки, найкращий адвокат із захисту в суді, швидше за все, програє, якщо його наймуть для вирішення специфічного податкового питання.

Ви також повинні дізнатися про професійні якості адвоката, особливо якщо ваш майбутній адвокат сам не згадує про це під час розмови / знайомства. Адвокати зобов’язані дотримуватися конфіденційності спілкування з клієнтом та не розкривати нічого про його юридичні справи. Але це не заважає їм розповідати вам про інші справи, над якими вони працювали, або про свій професійний досвід. Пам’ятайте, однак, що юридичний ВНЗ, який вони відвідували, зазвичай менш важливий за ту роботу, якою вони займалися з того часу. До прикладу, “відвідування Гарварду” гарантує вам, що вони отримали хороші оцінки в університеті та колись були “дуже розумними”. Але це нічого не говорить про реальний професійний досвід, їхню професійну етику і не гарантує, що вашу справу буде вести дійсно досвідчений юрист.

Головне при виборі – довіра

Довіра має вирішальне значення для гарних стосунків між адвокатом та клієнтом. Проте ваш рівень «комфорту» з адвокатом буде дуже суб’єктивним і, цілком можливо, дуже несправедливим стосовно адвоката. Тим не менш, у більшості людей добрі інстинкти щодо інших. Якщо ви йому не довіряєте загалом як людині, то ви не повинні йому довіряти і свої юридичні справи. І якщо щось у ньому чи його практиці здасться вам не зовсім правильним, вам, ймовірно, слід довіритись своїм інстинктам і шукати іншого спеціаліста.

Запитання, які потрібно поставити юристу

Багато питань виникають через зміст вашої юридичної проблеми, інші – через характер професії. Наприклад, якщо ви намагаєтеся зареєструвати свій бізнес, вам знадобляться відповіді на інші питання, аніж якби вас звинуватили у водінні у нетверезому стані. Але є деякі загальні питання, які потрібно знати всім клієнтам. І вам не слід наймати когось у якості вашого адвоката, не поставивши запитань і не отримавши відповідей по ряду важливих, хоч і звичайних тем:

  • Гонорар — тобто скільки коштів адвокат буде брати за свої послуги.
  • Витрати – тобто скільки «інших коштів» вам, ймовірно, потрібно буде сплатити. Наприклад, на відшкодування поштових витрат, фотокопіювання, судові витрати і т.і.
  • Точні межі обов’язків юриста та які обов’язки, якщо такі є, будуть у вас у ході ведення судової справи, представництва тощо.
  • Чи адвокат займатиметься вашою справою особисто або передасть її помічникові після того, як ви залишите офіс.

Джерело: Юристи та адвокати Альва Прайвесі.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *