Як вибрати чай: рекомендації експертів

Як вибрати чай
Зміст

Чай – найпопулярніший напій в Україні, судячи з уподобань покупців і пропозицій на полках магазинів. Щоб серед безлічі варіантів знайти чай, що задовольнить вас за якістю та смаком, треба враховувати певні нюанси, про які розповіли експерти New Tea.

Купити чай сьогодні не складно, проблема в іншому: як знайти хороший чай, оригінальний напій, якщо йдеться про ексклюзивні сорти. Сподіваємося, що завдяки рекомендаціям профільних експертів, ви без зайвих складностей знайдете бажаний чай.

Перший крок: обираємо магазин

Поціновувачам напою, які хочуть знайти найкращий продукт, треба шукати не супермаркет, а спеціалізований магазин чаю. Переваги чайних магазинів:

  • широкий асортимент чаїв;
  • можливість купити ексклюзивні, рідкісні сорти чаю;
  • компетентні продавці, що проконсультують щодо походження, вибору, способу заварювання чаю тощо;

А ще в деяких магазинах можна скуштувати обраний сорт: насолодитись вишуканим напоєм і водночас переконатись у правильності свого вибору.

Не завжди чайний магазин знаходиться поблизу або взагалі відсутній у вашій місцевості, але це не є причиною відмовлятися від улюбленого напою, адже можна замовити чай в інтернеті. Купувати онлайн навіть зручніше: не треба нікуди їхати, це відчутна економія часу та сил. Ви просто задаєте в пошук «інтернет-магазин чаю» і обираєте потрібний продукт за допомогою наступних рекомендацій.

Другий крок: визначаємося з видом чаю

Наступний крок, після того, як знайшли чайний магазин: визначитись із тим, який чай вам потрібен, адже в світі виробляють понад 1500 сортів цього напою. Якщо мова йде про класичний листовий чай, то допоможе класифікація, за якою всі сорти поділяють на сім великих груп:

  1. Зелені чаї: піддають найменшій ферментації – від 0,5 до 7%. Завдяки мінімальній обробці зелений чай зберігає максимум цінних компонентів. Колір заварки – різні відтінки зеленого, колір настою – від лимонно-жовтого до яскраво-зеленого.
  2. Білі чаї: ферментовані до 10%. Свою назву отримали за світлий колір чайного листя та настою. Смак напою свіжий, легкий, в ароматі відчутні ноти лугових трав і квітів.
  3. Жовті чаї: ексклюзивні та дорогі, через те, що виробляються виключно з тіпс – чайних бруньок, що збирають руками без використання техніки. Чай окислюється на 5-12%. Це рідкісні сорти: в супермаркетах не продаються, ба більше – не кожен чайний магазин в Києві запропонує жовтий чай.
  4. Улуни: велика група напівферментованих чаїв. Сорти залежно від ступеня ферментації відносіть до світлих улунів (окислення листя до 50%) або темних (ферментація понад 50%). Темні та світлі сорти відрізняються за смаком, ароматом, виглядом заварки та настою.
  5. Червоні чаї: найпопулярніші в Україні, але, на відміну від Китаю, у нас їх називають «чорними». Це сильноферментовані сорти, що окислюються на 70-80%.
  6. Чорні чаї: сорти з максимальною ферментацією – до 100%. Дійсно чорні, якщо подивитись на сухе листя, і дуже темні в настої.
  7. Пуери: постферментований чай, гордість Китаю. Головна особливість пуеру в тому, що за класичною технологією чай після виготовлення має ще дозрівати. На прилавок потрапляють чаї, що ферментувалися не менш 3-х років. Виключення – Шу пуери, що виготовляються за технологією прискореної ферментації.

Про найвідоміші сорти в кожній групі чаїв можна дізнатися, якщо зайти на сайт New Tea – це магазин чаю в Києві.

Окрім листових чаїв, популярними є трав’яні, фруктові та ягідні композиції. Окрема група – скручені чаї, що при заварюванні перетворюються з невиразної кульки на екзотичні квіти.

Третій крок: яким має бути якісний чай

При виборі вже конкретного сорту чаю, експерти радять звертати увагу на наступні моменти:

  • зовнішній вигляд чаю: чаїнки мають бути одного розміру, кольору та форми. Без гілочок, корінців та іншого «сміття».  Іржаві чи сірі плями свідчать про низьку якість чаю. Якщо є змога, візьміть один листочок і здавіть пальцями: чай має зберігати форму. Якщо листя кришиться, значить, чай пересушили;
  • аромат чаю: приємний, легкий. Ароматизований чай має запах добавки, але він натуральний, без надто сильних нот, що видає синтетичне походження інгредієнтів;
  • пакування: щоб зберегти смакові та корисні якості, чай від моменту виготовлення зберігається в непрозорій герметичній упаковці. Це може бути тверде чи м’яке пакування, наприклад, металеві ємності чи фольгові пакети;
  • інформація про чай: місцевість і дата збору врожаю, назва сорту чаю, виробник та інші дані вказуються на упаковці. Якщо купуєте чай на вагу, то всю необхідну інформацію має надати продавець.
  • об’єктивна ціна: оригінальний листовий чай не може коштувати як продукція для мас-маркету.

Маємо надію, що за допомогою наданих рекомендацій ви легко знайдете свій магазин чаю!

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *