Щороку водії мають дбати про те, щоб у них була чинна автостраховка, яка допомагає захистити їх відповідальність перед іншими учасниками дорожнього руху. І пропозицій купити її зараз безліч. Але яким компаніям можна довіряти? Як розібратися, яка з них дійсно працює сумлінно та відповідально, а яких варто уникати?
Що таке електронний поліс ОСЦПВ
Дійсно, багатьох водіїв зараз не здивуєш можливістю оформити електронний поліс ОСЦПВ. Цифровий формат страховки запроваджено ще з 2018 року. Принцип оформлення такого договору полягає в тому, що страхувальник заходить на офіційний сайт обраної страхової компанії, та обирає страхову програму. На цьому етапі він може внести зміни у розрахунок ціни на автоцивілку (https://uniqa.ua/private/auto/avtograzhdanka/), змінюючи окремі умови автострахування. Далі власник авто заповнює дані про себе та вносить оплату. Е-страховку надсилають на його електронну адресу.
Головні переваги електронного поліса ОСЦПВ полягають в тому, що:
- перед оформленням договору власник авто має змогу ознайомитися з умовами страхування, розрахувати вартість поліса за допомогою онлайн-калькулятора, обрати програму, яка відповідатиме його очікуванням;
- користуватися е-полісом дуже зручно. Електронна страховка є офіційним документом, і не потребує друку;
- сервіси провідних компаній працюють цілодобово, тому водії мають можливість оформити договір у будь-який час і не чекати, коли відкриється офіс.
Електронна автоцивілка миттєво вноситься до бази Моторного (транспортного) страхового бюро України після підписання договору. Страхувальник отримує спеціальний код для перевірки достовірності та підтвердження, що документ є чинним. Це правило максимально знімає усі ризики шахрайства.
Така система вже пройшла апробацію в нашій країні та перевірку часом. Це стало причиною того, що були прийняті зміни на законодавчому рівні, і з 2026 року буде можливий лише електронний формат оформлення обов’язкової автостраховки.
Як користуватися електронною автоцивілкою
Ті водії, які мають е-поліс, вже переконалися що його використання максимально просте та зручне.
По-перше, страховку відправляють на електронну пошту, і водій може зберегти її на своїх гаджетах або роздрукувати, та покласти в бардачок автомобіля, щоб бути впевненим, що зможе пред’явити поліс патрульним навіть тоді, коли смартфон випадково розрядиться. Крім того, інформація про наявність страховки доступна у цифровому сервісі «Дія», що ще більше спрощує її використання.
По-друге, при перевірці поліцією або іншими представниками державних органів закон дозволяє показувати електронну автоцивілку безпосередньо з екрана мобільного пристрою. Поліція здійснює перевірку через базу МТСБУ. Для цього патрульні використовують номер транспортного засобу або номер самої страховки. Водію не потрібно виконувати додаткових дій — дані автоматично доступні для перевірки.
По-третє, електронним полісом ОСЦПВ дуже зручно користуватися під час оформлення ДТП. Всі учасники аварії можуть оперативно перевірити наявність страховки через базу МТСБУ. Це дозволяє зменшити час на уточнення деталей та уникнути непорозумінь.
Отже, електронна автоцивілка — це швидкий, безпечний та сучасний спосіб застрахувати відповідальність водія. Єдина умова: необхідно ретельно обирати компанію, в якій купувати страховку. Подивіться, який рейтинг має страховик, на якому місці знаходиться по здійсненню виплат. Оцініть, чи зручно вам буде оформити поліс на сайті та подати заявку про настання страхового випадку. Тільки після цього приймайте рішення щодо оформлення договору.