Аденоїди у дитини: що робити?

Аденоїди у дитини: що робити?
Зміст

Постійна закладеність носа та хронічний нежить, проблеми зі слухом, часті вушні інфекції — все це є симптомами запалених аденоїдів у дитини. Така проблема — одна з найчастіших причин звернення до дитячого отоларинголога. Що ж робити, якщо дитину турбують аденоїди? Чи небезпечно це? Дитячий ЛОР у Львові поділився із нами корисною інформацією. 

Причини аденоїдів у дитини

Патологічне збільшення аденоїдів найчастіше трапляється в дітей молодшого віку — від 3 до 7 років. У цей час імунна система дитини ще активно формується, але вже регулярно зіштовхується з різноманітними подразниками — бактеріями, вірусами та мікроорганізмами. Особливим викликом для імунітету стає регулярне перебування в дитячих колективах, відвідування садочка. Бактерії, віруси та алергени, з якими контактує малюк, призводять до запалення аденоїдів. Запалення часто переростає в хронічне та призводить до розростання (збільшення) аденоїдів. 

Найбільше до аденоїдиту схильні діти, які:

  • часто хворіють на ГРВІ;
  • мають спадкову схильність;
  • перенесли кір, дифтерію, коклюш;
  • мають алергічні реакції.

Розпізнати збільшення аденоїдів можна за такими ознаками, як:

  • закладеність носа та труднощі з диханням;
  • часті вушні інфекції;
  • нічне хропіння;
  • хронічний нежить;
  • гугнявість голосу. 

Дитина, у якої збільшені мигдалики, спить з відкритим ротом, швидко втомлюється, стає дратівливою, а також має порушення слуху. У клініці Medialt зауважують: відкладати візит до дитячого ЛОРа ні в якому разі не можна. Чим раніше ви звернетеся до лікаря — тим легшим та ефективнішим буде лікування. 

Як лікують збільшені піднебінні мигдалики? 

Стратегію лікування отоларинголог обирає, орієнтуючись на результати діагностики, загальний стан здоров’я дитини та важкість клінічного випадку. Найчастіше, впроваджується одна з наступних тактик:

  1. Лікарське спостереження. У деяких випадках, особливо якщо симптоми не сильно виражені, лікар може рекомендувати лише спостереження без активного лікування, або спостереження у поєднанні з симптоматичною терапією. 
  2. Медикаментозна терапія. Медикаментозне лікування аденоїдів передбачає використання антибіотиків та протизапальних препаратів.
  3. Хірургічне втручання. У важких випадках, коли аденоїди серйозно перешкоджають диханню або спричиняють часті інфекції, може бути рекомендована аденоїдектомія — хірургічне видалення аденоїдів.

Головне правило при запаленні аденоїдів — не відкладайте візит до лікаря на потім та не займайтеся самолікуванням. Запишіться на консультацію до дитячого ЛОРа, якому ви довіряєте, та отримайте якісну діагностику!

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *