Підтримка суглобів

Підтримка суглобів
Зміст

Біль у суглобах і м’язах відчуває значна частина населення. Найчастіше вони пов’язані з перевантаженням, наприклад, після надмірних фізичних навантажень. У людей похилого віку ці недуги пов’язані з дегенеративними змінами, які відбуваються з роками. Не дивно, що біль у суглобах є найпоширенішою скаргою серед пенсіонерів, але це не означає, що молоді люди не страждають від болю в суглобах [1].

Суглоби – найпоширеніші помилки, які спричиняють дегенеративні зміни

На жаль, ми дуже часто ігноруємо симптоми, які свідчать про захворювання суглобів. Візит до лікаря ми замінюємо купленими в аптеці знеболюючими, які на деякий час знімають біль, але не усувають джерело проблеми [2]. Які ще гріхи ми повторюємо?

  • Підняття важких предметів – це стосується не тільки покупок, меблів, але й силових тренувань, де відсутність правильної техніки сприяє виникненню серйозних захворювань.
  • Відсутність розминки перед тренуванням – тим самим піддаючи кістково-суглобову систему травмам. Ці помилки зазвичай пов’язані з неуважністю, браком часу або поспіхом, але всі вони згодом призводять до хворобливих розладів суглобів.
  • Неправильне харчування – нерегулярне харчування або надмірне вживання вуглеводів може призвести до ожиріння, а це створює навантаження на суглоби.
  • Сидячий спосіб життя – руйнівний вплив на суглоби має сидяча робота протягом тривалого часу, неергономічне робоче місце, недостатня фізична активність [3].

Як ви доглядаєте за своїми суглобами?

Пам’ятайте про профілактику – обстеження, зміну способу життя та правильне харчування.

Пацієнтам, які цікавляться, як піклуватися про свої суглоби, слід періодично проходити профілактичні обстеження, наприклад, УЗД тазостегнових і колінних суглобів. Це особливо важливо для дітей та підлітків, а також за наявності в сімейному анамнезі ревматичних захворювань, таких як ревматоїдний артрит, який проявляється у скутості, набряклості та болючості суглобів. Регулярні обстеження (наприклад, УЗД, морфологія, ШОЕ, СРБ) також рекомендуються людям, які активно займаються спортом або проводять багато часу за комп’ютером [1].

Що їсти для здоров’я кісток і суглобів? Які продукти благотворно впливають на опорно-руховий апарат? Якщо ви хочете подбати про стан своїх суглобів і кісток (щоб уникнути болю в майбутньому), варто дотримуватися збалансованого харчування, тобто збагатити свій щоденний раціон продуктами, що містять, серед іншого:

  • вітамін А (молоко, масло, сир, яйця)
  • вітаміни групи В (м’ясо, яйця, горіхи, петрушка, каші грубого помелу, темний хліб),
  • вітамін С (цитрусові, ягоди, петрушка, шипшина, перець),
  • вітамін Е (оливкова олія, мигдаль, соняшникова олія),
  • вітамін D (морська риба),
  • фосфор (риба, молоко, сичужні сири),
  • селен (бразильські горіхи, тунець, лосось, яйця),
  • кальцій (молочні продукти, насіння соняшнику, кунжут, тофу, квасоля, бруква),
  • омега-3 жирні кислоти (хорошими джерелами є жирні морепродукти, морепродукти, лляна олія, лляне насіння) [1].

Турбота про суглоби – це хороша інвестиція у ваше майбутнє, адже вона забезпечить вам фізичну форму в старості. Профілактиці захворювань суглобів також сприяють такі фактори, як правильна постава, правильно підібране взуття та душевний комфорт – стрес руйнівно впливає на всі функції організму [3]. Про це варто пам’ятати щодня.

Література

1. Kim L.S. et al., Efficacy of methylsulfonylmethane (MSM) in osteoarthritis pain of the knee: a pilot clinical trial, Osteoarthritis Cartilage 2006; 14(3): 286-294.

2. Usha P.R., Naidu M.U., Randomised, Double-Blind, Parallel, Placebo-Controlled Study of Oral Glucosamine, Methylsulfonylmethane and their Combination in Osteoarthritis, Clin Drug Investig 2004; 24(6): 353-363.

3. Bruyère O, Honvo G, Veronese N, Arden NK, Branco J, Curtis EM, Al-Daghri NM, Herrero-Beaumont G, Martel-Pelletier J, Pelletier JP, Rannou F, Rizzoli R, Roth R, Uebelhart D, Cooper C, Reginster JY. An updated algorithm recommendation for the management of knee osteoarthritis from the European Society for Clinical and Economic Aspects of Osteoporosis, Osteoarthritis and Musculoskeletal Diseases (ESCEO). Semin Arthritis Rheum. 2019 Dec;49(3):337-350. doi: 10.1016/j.semarthrit.2019.04.008. Epub 2019 Apr 30. PMID: 31126594.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *