Порівняння засобів гігієни для чутливих ясен: що працює найкраще

Зміст

Люди з чутливими яснами можуть відчувати дискомфорт при чищенні. Від неприємних відчуттів до кровотечі – ці проблеми відомі багатьом з нас. Причини чутливості можуть бути різні, але правильно підібрані засоби гігієни допоможуть не тільки позбутись дискомфорту, а й попередити розвиток серйозних захворювань ясен.

М’які щитки – не тільки перші засоби гігієни при чутливих яснах, а й метод її профілактики

Неправильний вибір зубної щітки може стати причиною виникнення багатьох проблем – кровоточивості ясен, їх підвищеної чутливості, травмування тканин, що призводить до більш серйозних захворювань. Щітки з м’якою щетиною добре очищають поверхню зубів, не травмуючи при цьому ясна.  

Переваги використання м’яких щіток:

  • комфорт – делікатне очищення, яке забезпечують такі засоби гігієни ідеальний вибір для людей з чутливістю ясен;
  • ефективність – щетинки таких щіток добре проникають у простір між зубами, видаляють наліт, залишки їжі;
  • зниження запалення – при тривалому використанні цих засобів навіть запалені ясна стають здоровішими, біль та кровотечі проходять;
  • великий вибір – виробники випускають самі різні по розміру, форму моделі, тому кожен має можливість підібрати оптимальний варіант для себе. 

Обирати м’які щітки потрібно по декільком критеріям: ступінь жорсткості щетинок, розмір и форма голівки, зручність ручки. Загалом ці засоби гігієни дуже ефективні при чутливості ясен, тому стоматологи їх рекомендують для щоденного догляду.

Ополіскувачі – засоби гігієни порожнини рота при чутливих яснах

Ополіскувачі з м’якими формулами допомагають людям з чутливим яснами освіжити дихання, борються з бактеріями, знижують інтенсивність болісних відчуттів, зупиняють кровотечу. Багато з цих засобів містять в своєму складі екстракти трав, використання яких має загоюючий ефект. 

Засоби з антисептичними властивостями слід використовувати при захворюваннях, які викликають запалення та підвищену чутливість ясен, наприклад при гінгівіті. Якщо ясна пересихають, тому пошкоджуються і болять, слід обирати ополіскувачі, що зволожують порожнину рота. В склад таких засобів виробники часто додають гліцерин. Найпопулярнішими ополіскувачами при чутливих яснах рахуються ті, які знеболюють. Вони містять анестетики, що мають місцеву дію.

Обирати засоби слід обережно. Найкраще буде якщо лікар-стоматолог порекомендує ополіскувач, виходячи з клінічної картини пацієнта. Якщо вибір слід робити самостійно, потрібно уважно вивчити склад. В ньому не повинно бути спирту, інших агресивних інгредієнтів, що можуть погіршити ситуацію з чутливими яснами. 

При використанні ополіскувача не можна відмовлятись від чищення зубів. Це допоміжний, а не основний засіб догляду за ротовою порожниною. 

Іригатори стають незамінними помічниками у догляді за ротовою порожниною

Особливо незамінними помічниками ці пристрої стали для людей з чутливим яснами. Потік води під тиском не тільки вимиває залишки їжі зі всіх місць, що важко доступні, а ще й масажує ясна. Така процедура значно покращує кровообіг, знімає запалення, неприємні відчуття. Для людей, які мають ортодонтичні конструкції, іригатор для чутливих ясен забезпечує дуже ретельне і дбайливе очищення, більш делікатне ніж щітка чи зубна нитка. Використання такого приладу більш доречне, ніж механічне чищення. Навіть сама м’яка щітка не забезпечує такого комфорту по догляду за ротовою порожниною при чутливих слизових тканинах. 

Стоматологи радять додати цей пристрій в свої засоби для повсякденної гігієни, та регулярно користуватись їм. Однак потрібно зробити правильні налаштування та використовувати пристрій згідно інструкції. 

Пасти, що спеціально розроблені для догляду за чутливими яснами

Ці засоби гігієни ротової порожнини мають спеціальний склад. Вони можуть не тільки знімати больові відчуття, а й лікувати тканини. Екстракти трав, таких як алое вера або ромашка, знімають чутливість, запалення, заспокоюють, заживляють. В більшості паст є фтор, який одночасно робить емаль зубів міцнішою и захищає ясна від захворювань.

Пасти для чутливих ясен добре працюють в комплексі з іншими засобами. Потрібно чистити з ними зуби двічі на день, використовуючи м’яку щітку. При використанні всіх засобів варто розуміти, що проблема чутливих ясен це не тільки те, що спричиняє дискомфорт при чищенні, вживанні їжі, а й можливі захворювання ротової порожнини. 

Найкраще, якщо набір засобів щоденної гігієни ротової порожнини при чутливих яснах підбере стоматолог індивідуально. Але лікарі можуть дати кілька загальних, корисних порад. 

Як вибрати та використовувати різні засоби для догляду за чутливими яснами

Коли виникає потреба в таких засобах, до їх вибору слід підходити уважно. Якщо мова йде про пасти і ополіскувачі, слід обрати засіб по складу. В нього можуть входити знеболюючі, заспокоюючі, протизапальні компоненти. Що саме обрати, залежить від причини чутливості ясен. 

Якщо мова йде про щітки, лікарі радять обирати або мануальні моделі, і користуватись ними дуже обережно без тиску, або електричні, які мають режим чищення для чутливих ясен. Те саме можна сказати про іригатори для чутливих ясен. Вони можуть бути дуже зручними і корисними в тому випадку, якщо приладами правильно користуватись, регулювати тиск води і режим. 

Також варто порівнювати засоби по часу дії і ефективності. Наприклад, ополіскувач чи паста можуть давати миттєвий ефект, знеболювати, полегшувати стан. Інші засоби більш ефективні при тривалому використанні, для профілактики і позбавлені дискомфорту при чутливості ясен на довгий час. 

Що радять стоматологи при чутливості ясен

Насамперед, фахівці радять записатись на прийом до лікаря. Він допоможе встановити причину такого стану ротової порожнини і призначить засоби згідно індивідуального випадку пацієнта. Зуби слід чистити двічі на  день м’якою мануальною щіткою чи еклектичною з використанням спеціального режиму. Пасту слід брати тільки ту, яка підходить для чутливих зубів. Якщо ситуація дуже гостра, і чистити  зуби боляче навіть спеціальними засобами, на деякий час варто перейти тільки на іригатор, який м’яко очистить поверхню, покращить кровообіг в тканинах, буде сприяти загоєнню. Після покращення ситуації прилад варто застосовувати не рідше, ніж раз на день, бажано перед сном. 

Для збереження здоров’я зубів і ясен слід добре і правильно харчуватись, забезпечувати свій організм достатньо вітамінів та мінералів. Причиною чутливості ясен можуть стати шкідливі звички, найчастіше це паління. Тому від нього треба відмовитись, і заради здоров’я ясен, зубів і всього організму в цілому. 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *