Які вітаміни потрібні для підтримки жіночого здоров’я

Зміст

Разом із розумним підходом до їжі, стабільним моральним станом та любов’ю до руху вітаміни та біодобавки стають справжньою опорою для молодості й здоров’я. Вони тримають у рівновазі гормони, дбають про красу шкіри, силу волосся й нігтів, а ще допомагають імунітету та репродуктивним можливостям працювати як годинник. Як знайти свій шлях до гарного самопочуття в різні моменти життя, підкаже популярний жіночий онлайн-журнал EVA Blog.

Які добавки підходять для жінок

Вітамін А, відомий також як ретинол – мастхев для тих, хто прагне мати здорову шкіру, блискуче волосся й міцні нігті. Ці біологічно активні сполуки можна вживати разом з простими продуктами: морквою, гарбузом, печінкою, яйцями та шпинатом.

Для того щоб поповнити запаси цих мікроелементів, варто додати до свого столу каші з цільного зерна, зелень, боби, молоко, сир і м’ясо.

Вітамін Е зменшує прояви передменструального синдрому (ПМС), зберігає шкіру пружною, а зір гострим. Його багато в рослинних оліях, горіхах, насінні, броколі та авокадо. А Вітамін D потрібен для того, щоб організм добре засвоював кальцій і фосфор, кістки залишалися міцними, зуби здоровими, що актуально для жінок у будь-якому віці. Всім відомі природні джерела цього мікроелементу – сонце, жирна риба, яєчні жовтки й печінка тріски. 

Вітаміни групи В – основа для нормальної роботи нервів та обміну речовин. Особливо важливе місце серед них займає фолієва кислота, яка відіграє ключову роль під час вагітності. Вітаміни В1, В2, В6 і В12 допомагають боротися з утомою, покращують настрій, підтримують серцевий ритм й запобігають анемії. 

Від дівчинки до жінки – потреби організму в різні роки

Щоб залишатися здоровою, варто враховувати, як змінюються потреби організму з віком. Перелік препаратів буде відрізнятись, залежно від вікової групи. 

До 30 років

У молодості організм активно росте й готується до можливого материнства. У цей період особливо важливі:

  • фолієва кислота для репродуктивної системи;
  • В2, В6, В12 для енергії й нервів;
  • Е для шкіри й гормонів;
  • С для імунітету й молодості.

Від 30 до 50 років

У зрілому віці тіло потребує підтримки кісток, гормонального балансу й захисту від старіння:

  • D для міцності кісток;
  • кальцій для здоров’я скелета;
  • група В для енергії й настрою.

Після 50 років

У цей період важливо дбати про стан серця, суглобів та кісток й загальну витривалість:

  • D3 для засвоєння кальцію;
  • К2 для здоров’я судин;
  • магній для нервів і м’язів;
  • коензим Q10 для енергії;
  • омега-3 жирні кислоти для серця й мозку.

Сила комплексного підходу

Знання про необхідні організму речовини не гарантують успіху. Важливо вміти забезпечити їх надходження до організму. 

Збалансований раціон 

Свіжі овочі й фрукти за сезоном, нежирне м’ясо, риба, крупи й молочні продукти — це основа, яка дає організму все необхідне. Краще уникати смаженого, жирного й надто обробленої їжі, а також враховувати свої особливості — наприклад, переносність лактози чи алергії.

Відмова від самолікування

Не можна власноруч призначати собі будь-які препарати. Їх варто починати вживати лише після консультації з лікарем. Адже як нестача, так і надлишок активних речовин може нашкодити організму. 

Регулярний чекап організму

Щоб точно знати, чого бракує, час від часу треба періодично здавати розгорнуті аналізи крові. Це допоможе зрозуміти, які в організмі наявні слабкі місця, у який бік треба скоригувати харчування чи додати БАДи. 

Жінки, які мріють про довге, активне й здорове життя, можуть досягти цього, якщо будуть із любов’ю обирати, що їсти, і при потребі додавати до свого раціону перевірені добавки, дбаючи про себе зсередини й зовні.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *