Як розслабити мозкові клітини після напруженого дня

Зміст

Вживання певних рослин сприяє зниженню напруги мозку. Це може бути у вигляді чаю, настоїв або інших форм, наприклад, насіння конопель. В рослинах є речовини, які заспокійливо впливають на нервову систему. Вони здатні знижувати рівень тривожності, покращувати сон і сприяти релаксації. Завдяки їм можна полегшити емоційний стан і відновити когнітивні функції.

Як вживати насіння конопель та інших рослин для розслаблення

Природні натуральні речовини вживають як допоміжні інгредієнти. Насіння додають до інших страв і напоїв. Полегшити напруження мозку можливо такими методами:

  • додавання трав і насіння до смузі, йогурту, салату або каші;
  • використовування як присипки для хліба та випічки;
  • приготування страв на конопляному молоці (насіння змішати з водою та процідити суміш);
  • вживання рослинної олії та ягідних соків у чистому вигляді для отримання корисних жирних кислот.

Після напруженого дня важливо дати мозку відпочити та відновитися. Корисна їжа та напої допомагають поліпшити емоціональну рівновагу.

Інші способи, які розслабляють мозкові клітини

Фізична активність — дієвий помічник, який позитивно впливає на стан людини. Навіть коротка прогулянка в парку або лісі може значно знизити рівень стресу та покращити настрій. Свіже повітря, природа сприяють розслабленню. М’які рухи допомагають зняти напругу в м’язах та покращити кровообіг, що позитивно впливає на мозок. Також для цього можна використовувати танці — чудовий спосіб активно відпочити, вивільнити енергію та підняти настрій.

Особливі техніки розслаблення

Спеціальні системи фізичних вправ допомагають відновленню психологічної рівноваги. Серед популярних методик слід зазначити такі професійні направлення як:

  1. Медитація. Навіть кілька хвилин спокійного стану допомагають заспокоїти розум і знизити рівень тривоги. Треба зосередитися на позитивних думках.
  2. Дихальні вправи. Допомагають знизити частоту серцевих скорочень і кров’яний тиск, що сприяє розслабленню.
  3. Прогресивна фізична релаксація. Ця техніка передбачає послідовне напруження та розслаблення різних груп м’язів.

Також дієвим методом вважають аутогенне тренування. Це тактика самопереконання, яка дозволяє досягти глибокого зосередження на приємних моментах.

В деяких випадках допомагає обмеження часу перед екраном. Синє світло, яке випромінюють дисплеї телефонів, комп’ютерів і телевізорів, може заважати виробленню мелатоніну, гормону сну. Коли виникає тривожність в емоційному стані, треба спробувати відкладати електронні прилади хоча б за годину до відпочинку.

Особливо приємно впливають на мозок книжки та музика. Читання — чудовий спосіб відірватися від повсякденних турбот. А при прослуховуванні спокійної музики або звуків природи можна дати мозку час на відновлення!

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *