Що означає жовта картка в футболі

Зміст

В футболі, жовта картка – це сигнал від арбітра про попередження гравця за порушення правил гри. Однак цей жест має глибший сенс та наслідки як для команди, так і для самого гравця. У цій статті ми розглянемо докладніше, що означає отримання жовтої картки та як це впливає на хід матчу та подальшу участь гравця.

Типи порушень, які караються жовтою карткою

До них відноситься:

Неспортивна поведінка

Неспортивна поведінка включає в себе широкий спектр порушень, які проявляють неповагу до суперників, арбітрів, глядачів або самої гри. Це може містити образи або погрози в адресу інших гравців або арбітра, намагання затягнути гру або протест проти рішень арбітра та непристойне поводження на полі.

Небезпечна гра

Небезпечна гра – це будь-яке порушення, яке ставить під загрозу здоров’я або безпеку інших гравців. Це може містити небезпечні підкати, удари або стрибки на суперників, які можуть призвести до травм.

Симуляція

Симуляція – це намагання гравця обдурити арбітра, імітуючи фол або травму, щоб отримати перевагу для своєї команди або уникнути покарання. Це серйозне порушення, яке може суттєво вплинути на хід гри.

Суперечки з арбітром

Гравцям заборонено сперечатися з рішеннями арбітра або ставити під сумнів його авторитет. Це може містити сперечання, оскарження рішень або використання образливої мови або жестів на адресу арбітра.

Затягування часу

Затягування часу – це намагання гравця штучно збільшити тривалість гри, наприклад, повільне виведення м’яча з поля або симуляція травми. Це може викликати реакцію арбітра у вигляді покарання.

Знімання футболки

Знімання футболки під час гри, крім випадків заміни або через травму, є порушенням правил. Дана дія може бути покарана жовтою карткою, навіть якщо не супроводжується іншими порушеннями.

Наслідки отримання жовтої картки

Важливо зазначити, що наслідки жовтої картки можуть варіюватися залежно від ситуації та правил конкретної футбольної ліги.

Негайні наслідки

• Арбітр зупинить гру та словесно попередить гравця про його поведінку. Це слугує попередженням про те, що гравець повинен змінити свою поведінку, інакше ризикує отримати ще одну жовту картку або навіть червону.
  • Арбітр запише інцидент у протокол матчу, який може бути використаний для дисциплінарних санкцій у майбутньому.

Потенційні довгострокові наслідки

• Якщо гравець отримує другу жовту картку в тому ж матчі, він автоматично вилучається з поля. Це значний удар по його команді, адже їй доведеться грати вдесятьох до кінця матчу.
  • У багатьох футбольних лігах гравці автоматично дискваліфікуються на один або кілька матчів, якщо протягом певного періоду (зазвичай протягом сезону) накопичують певну кількість жовтих карток. Це правило спрямоване на запобігання рецидивам порушень та підтримку дисципліни протягом усього сезону.
  • Жовті картки можуть значно вплинути на хід матчу та шанси команди на перемогу. Вилучення гравця за другу жовту картку може серйозно послабити команду, даючи супернику значну чисельну перевагу. Крім того, отримання жовтої картки може деморалізувати гравця та його команду, а також може призвести до прийняття необачних рішень через страх отримати ще одну картку.

Відомі випадки

Відомі випадки, коли жовті картки мали значний вплив на результат матчу:

Вилучення гравця за другу жовту картку

• Чемпіонат світу з футболу 2018 року, 1/8 фіналу: Бразилія – Мексика. В цьому матчі бразильський захисник Марсело отримав другу жовту картку за фол на Хав’єрі Ернандесі в другому таймі. Вилучення Марсело залишило Бразилію вдесятьох на останні 30 хвилин матчу, що дозволило Мексиці зрівняти рахунок і довести гру до серії пенальті, яку вони виграли.
  • Ліга чемпіонів УЄФА 2019/20, чвертьфінал: Манчестер Сіті – Ліон. В цьому матчі півзахисник “Манчестер Сіті” Родрі отримав другу жовту картку за неспортивну поведінку в першому таймі. Вилучення Родрі стало серйозним ударом для “Манчестер Сіті”, які програли матч з рахунком 1:3.

Жовта картка, показана за неспортивну поведінку, що деморалізувала команду

• Чемпіонат світу з футболу 2010 року, фінал: Іспанія – Нідерланди. В цьому матчі нідерландський півзахисник Найджел де Йонг отримав жовту картку за брутальний фол на іспанському нападнику Хаві Алонсо. Цей фол був широко засуджений як неспортивний, і вважається, що він негативно вплинув на емоційний стан збірної Нідерландів, що призвело до їх поразки в матчі.
  • Ліга чемпіонів УЄФА 2021/22, півфінал: Реал Мадрид – Манчестер Сіті. В цьому матчі півзахисник “Реал Мадрид” Каземіро отримав жовту картку за симуляцію фолу в першому таймі. Це рішення арбітра викликало суперечки та гнів гравців “Манчестер Сіті”, які вважали, що Каземіро навмисно обдурив арбітра.Цей інцидент може бути одним з факторів, які вплинули на поразку “Манчестер Сіті” в цьому матчі.

Розуміння правил жовтої картки та їх потенційних наслідків важливо для всіх, хто бере участь у футболі, включаючи гравців, тренерів, арбітрів та вболівальників. Це допоможе їм приймати кращі рішення на полі та за його межами.