Оптимізація простору у серверній: рішення для сучасної IT-інфраструктури

Зміст

Успішна діяльність неможлива без створення апаратного та програмного забезпечення, мережевих ресурсів. ІТ-інфраструктура — це основа всіх цифрових операцій компанії, яка необхідна для обробки та збереження даних, захисту та контролю доступу до інформації

взаємодії співробітників через інтернет, створення можливості користування додатками та сервісами. Компактно та ефективно розмістити необхідне обладнання дозволяють стійки серверні. Оптимізація простору дає можливість здійснювати постійний догляд та обслуговувати прилади, що застосовуються з метою забезпечення їх роботи без перебоїв. Таким чином вдається розв’язати наступні задачі:

  • компактно розмістити велику кількість серверів та іншої техніки у вертикальному положенні;
  • зручно упакувати кабелі та здійснювати їх обслуговування;
  • забезпечити всебічний доступ під час прибирання, ревізії, ремонту
  • організувати охолодження обладнання;
  • запобігти несанкціонованому втручанню. 

Серверні стійки стають необхідним елементом для ефективної організації та безперешкодному обслуговуванню сучасних ІТ-систем. 

Важливі моменти облаштування приміщень для розташування мережевого обладнання

Серверна кімната проєктується з урахуванням можливості встановлення необхідних приладів. Раціонально розподілити площу можна методом зонування. Таким чином вдається виділити простір для ефективного розміщення серверних стійок та іншого обладнання, яке буде задіяно для роботи ІТ-інфраструктури. Важливо передбачити можливість подальшого розширення та появи необхідності монтувати додаткове технічне оснащення.

В приміщенні, яке задіяне під серверну, треба встановлювати системи вентиляції та кондиціонування. Основною задачею стає зниження температури та відведення вологи. Це ключові умови для нормального функціонування мережевого обладнання без перебоїв та аварій. Для охолодження серверних стійок їх встановлюють по принципу коридорів, коли холодне повітря надходить спереду, а гаряче виводиться ззаду.

Види монтажних конструкцій для мережевого обладнання

Серверні стійки являють собою модульний виріб, зібраний з металевих профілів, що має вертикальні напрямні. Підлогові моделі — це закриті шафи з дверцятами. Вони забезпечують захист обладнання від дії зовнішніх факторів, створюючи умови для зручного під’єднання мережевих кабелів та організації охолодження встановлених приладів. Стійки, що кріпляться на стіні, підходять для розміщення в них невеликих мережевих вузлів. Такі конструкції доцільно встановлювати в приміщеннях малої площі.

Серверні стійки, що мають одну вертикальну раму придатні для розміщення легкого обладнання: патч-панелей, мережевих пристроїв та малогабаритних серверів. Перевагою таких конструкцій є простота монтажу, а недолік — обмежена стійкість. Дворамні стійки міцні та непохитні. Вони підходять для кріплення важкого обладнання: потужних серверів та систем збереження даних. Їх перевага — підвищена стійкість конструкції, недолік — займають багато місця, що може викликати певні труднощі при розташуванні у приміщенні. 

Розміри стійок за прийнятими стандартами та технічні особливості

При плануванні організації серверної кімнати треба врахувати всі нюанси. Зручне розташування необхідного обладнання — це забезпечення доступу для обслуговування всіх приладів. З цією метою серверні стійки випускають різних розмірів, проте існує стандартна міра для визначення габаритів — це юнит (U). Його довжина дорівнює 1,75 дюйма (44,45 см). За стандартом, висота серверних стійок може складати до 42U, у разі потреби виготовляють і більші за розміром. Ширина конструкції – 19 дюймів, а глибина – від 600 до 1200 мм. Збільшення цих габаритів теж припустимі для розміщення потужних серверів та мережевої апаратури.

Стійки виготовляються з міцних матеріалів — сталі або алюмінію. Металева конструкція захищає техніку від механічних пошкоджень. При під’єднанні електричного мережевого живлення завжди виконується заземлення для створення безпечних умов користування. З метою забезпечення охолодження приладів серверні стійки легко інтегруються з системами вентиляції. Створена можливість швидкого монтування кабелів. Для цього пропонується застосовувати спеціальні кріплення та канали.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *