Нічні лінзи це інноваційний спосіб корекції зору. Ви надягаєте такі лінзи перед сном, а коли прокидаєтесь, то бачите чітко без окулярів або денних контактних лінз. Нічні лінзи виготовлені з жорсткого повітропроникного матеріалу, який делікатно змінює форму рогівки ока, поки ви спите. Цікаво, як це працює? Розповідаємо в деталях.
Що таке контактні лінзи
Взагалі контактні лінзи — це маленькі, тонкі диски, які прилягають до поверхні ока і коригують короткозорість, далекозорість й астигматизм, даючи можливість людям бачити чіткіше без окулярів. Лінзи стали революційним рішенням для тих, хто має проблеми із зором, але не хоче носити окуляри через практичні причини чи естетику.
Сучасні контактні лінзи, як-от у спеціалізованому магазині Оптика Люксор, виготовляють з різноманітних матеріалів, включаючи гідрогель, силікон-гідрогель і навіть гібридні матеріали, які поєднують переваги м’яких і жорстких лінз.
Що таке нічні лінзи
Тож нічні лінзи що таке і як ця технологія працює? Це особливий тип контактних лінз, відомий також як ортокератологічні лінзи, призначені вони виключно для сну. Особливість нічних лінз в їхній здатності тимчасово ремоделювати рогівку ока. Нічні лінзи мають жорстку структуру і форму реверсної геометрії, яка згладжує центр рогівки, змінюючи тим самим фокус світла, що входить в око. Це дає можливість людям з короткозорістю прокидатися з чітким зором без окулярів чи денних контактних лінз.
Такі лінзи ідеально підходять для активних людей, спортсменів, або тим, для кого окуляри чи контактні лінзи незручні або їх неможливо використовувати.
Принцип роботи нічних лінз
Цікаво, що принцип роботи нічних лінз базується на синхронній зміні передньої поверхні різних частин рогівки під час сну. Центральна частина рогівки стає більш пласкою, а середня — опуклішою, що дає можливість зображенню фокусуватися на сітківці й додає чіткості на наступний день. Нічні контактні лінзи комфортні й зовсім не відчуваються, тож можна спати без дискомфорту, поки вони працюють.
Ефект від таких лінз може тривати до 72 годин, після чого клітини рогівки поступово повертаються до своєї початкової форми.
Переваги та недоліки лінз нічного носіння
Серед переваг використання нічних лінз:
- не потрібно носити окуляри або контактні лінзи вдень;
- їх можна використовувати для профілактики прогресування міопії у дітей і підлітків;
- підходять для людей з окремими професійними потребами, як спортсмени або військові;
- безпечні завдяки високому проникненню кисню.
Також мають нічні лінзи недоліки, серед яких:
- висока вартість;
- потреба системно використовувати для підтримання ефекту;
- від лінз потрібно відмовлятись на час хвороб.
Лінзи нічні: показання до носіння
Нічні лінзи призначають людям з різними порушеннями зору:
- короткозорість до -6,5 діоптрій;
- астигматизм до -1,75 діоптрій;
- далекозорість до +4 діоптрій;
- вік від 7 до 40 років.
Ускладнення при носінні нічних лінз
Деякі люди можуть мати алергію на матеріали лінз, серед симптомів — почервоніння, сверблячка і сльозотеча. Нічні лінзи можуть зменшувати вироблення сліз, провокуючи сухість очей. Серед серйозних ускладнень — інфекції очей, якщо не дотримуватись правил догляду за лінзами, й пошкодження рогівки, якщо лінзи підібрані неправильно й вони не підходять за розміром.
Нічні лінзи: протипоказання
Не варто використовувати нічні лінзи для корекції зору людям з хворобами очей, а це:
- різні запалення;
- дистрофія рогівки;
- глаукома або катаракта, які прогресують.
Перед використанням нічних лінз важливо проконсультуватися з офтальмологом, адже тільки спеціаліст може оцінити переваги такого методу корекції зору для вашого випадку. Підібрати лінзи й отримати консультацію офтальмолога можна в Оптика Люксор, адже тут працює спеціаліст, який допоможе вибрати індивідуальні лінзи й відповісти на всі запитання.