Контактні лінзи та макіяж: як запобігти подразненню очей?

Контактні лінзи та макіяж: як запобігти подразненню очей?
Зміст

Якщо ви роздумуєте про заміну окулярів на контактні лінзи, проте переживаєте, що їх носіння може змусити вас відмовитися від улюбленої косметики, не варто відмовлятися від такої ідеї. Дівчата, які носять контактні лінзи, можуть сміливо наносити макіяж, зокрема й фарбувати очі. Важливо лише відповідально підійти до вибору косметики та дотримуватися кількох базових правил. Розповімо все, що тільки треба знати про поєднання контактних лінз та макіяжу, тим, хто збирається купити контактні лінзи.

Гігієна — основна умова успіху

Носіння контактних лінз вимагає суворого дотримання правил гігієни, щоб запобігти потраплянню будь-яких забруднень в око та спричиненню бактеріальної інфекції. Це стосується не тільки надягання та зняття лінз та їх правильного зберігання, а й нанесення макіяжу. Найголовніші правила:

  • Спочатку надягайте контактні лінзи, а потім нанесіть макіяж!
  • Спочатку зніміть контактні лінзи, а потім змийте макіяж!

Чому ви повинні дотримуватися цього порядку? Частинки косметики можуть випадково осісти на поверхні лінзи і таким чином потрапити в око, що буде дуже небезпечно.

Яку косметику вибрати?

Людям, які носять контактні лінзи, слід особливо ретельно підбирати декоративну косметику та засоби для зняття макіяжу.

Варто використовувати засоби:

  • гіпоалергенні — призначені для алергіків (вони делікатні і не дратують очі);
  • знежирені — слід уникати жирних кремів і молочка для зняття макіяжу з очей, оскільки жирні засоби на жаль, подразнюють очі, зокрема замість флюїдів варто використовувати легкі тональні креми на водній основі, пресовані пудри;
  • водостійкі – водостійкі туші та підводки не розмазуються та не обсипаються (частинки неводостійкої косметики можуть потрапити в очі та подразнити кон’юнктиву).

Також деякі бренди пропонують спеціальну косметику, що розроблена для людей, які носять контактні лінзи. Вона забезпечує найвищу безпеку при нанесенні макіяжу. Проте знайти її у вільному продажу дуже складно.

Яких правил нанесення макіяжу слід дотримуватися?

Правильна гігієна та порядок нанесення косметики (спочатку лінзи, потім макіяж) – лише одне з правил, яких варто дотримуватися, щоб уникнути роздратування.

Ретельно наносите макіяж очей. Контур повік необхідно підкреслити олівцем або підводкою так, щоб триматися на більшій відстані від внутрішніх країв повік (на жаль, на внутрішній стороні повіки не можна робити тонкі лінії). Олівці не повинні бути занадто м’якими, тому що вони можуть розмазатися – частинки косметики можуть потрапити в око. Подібним правилом слід керуватися і при нанесенні туші – косметичний засіб потрібно наносити трохи вище основи.

Також необхідно звернути особливу увагу на стан усіх пензликів, якими наносять косметику. Важливо, щоб вони не втрачали волосинки, які могли б потрапити в очі.

Аерозольну косметику (наприклад, лаки для волосся) необхідно наносити із закритими очима (після закінчення нанесення повіки потрібно закрити на кілька секунд, щоб частинки, що осіли, випадково не потрапили в очі).

Необхідно суворо дотримуватися термінів придатності, вказаних на упаковці косметики. Під час носіння лінз краще міняти туш не рідше одного разу на місяць, підводку — кожні 3 місяці, а тіні — не рідше одного разу на 6 місяців (незалежно від терміну придатності, зазначеного виробником).

Якої косметики варто уникати?

Коли ми носимо контактні лінзи, від деяких косметичних засобів краще відмовитися. До них відносяться:

  • розсипчасті пудри і тіні для повік – їх частинки часто висипаються, тому можуть потрапити в око, і їх краще замінити тінями та пресованою пудрою,
  • косметика з блискучими частинками (тіні, рум’яна, блиск для губ),
  • туш, що подовжує вії – на жаль, такі засоби подразнюють очі,
  • косметика, яка не є водостійкою – вона розмазується та утворює грудочки, які можуть швидко потрапити в очі;
  • жирні засоби для зняття макіяжу – вони залишають жирну плівку, яка викликає подразнення.

Варто пам’ятати, що не треба позичати косметику в інших, адже бактерії поширюються дуже швидко, а до бактеріального запалення очей лише крок.

Людям, які носять контактні лінзи, слід уникати накладних вій через небезпечний клей, який використовується при їх виготовленні. Якщо ж хочеться змінити свій вигляд, наприклад, при плануванні великої події (новорічної вечірки тощо), можна вибрати кольорові лінзи, які дозволяють змінити відтінок райдужної оболонки очей.

Що робити, якщо косметика викликає роздратування?

Якщо після нанесення макіяжу з’явилися почервоніння, набряк і подразнення очей, зніміть лінзи та змийте косметику. Знову встановлювати лінзи можна тільки тоді, коли неприємні симптоми зникнуть, щоб уникнути кератиту. Після усунення симптомів слід пам’ятати про більш сувору гігієну макіяжу та замінити косметику на гіпоалергенну.

Цих правил потрібно дотримуватися як людям, які носять багаторазові лінзи (місячні, двотижневі, квартальні), так і одноденні одноразові лінзи.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *