Основною функцією газового котла є забезпечення оселі теплом, тому вибір моделі газового котла є критично важливим аспектом для ефективного опалення будинку. Давайте розглянемо як визначитися з вибором відповідного варіанту, завдяки якому, холодні дні не становитимуть для Вас проблеми, а опалювальний сезон пройде з комфортом для Вас і Вашої родини.
Типи газових котлів для опалення
На сучасному ринку газові котли для опалення займають провідні позиції завдяки своїй економічності та доступності. Зараз розглянемо основні типи газових котлів.
- Підлоговий газовий котел для опалення будинку. Для встановлення даних апаратів треба ретельно підійти до вибору місця монтажу. Ці котли більш габаритні на відміну від настінних, а також для їх роботи потрібен димохідний канал. Серед серійного ряду підлогових котлів можна обрати моделі великої потужності які підходять для великих за площею приміщень. Одним з різновидів підлогових котлів є парапетні котли. Вони компактні, не потребують димоходу, використовуються для опалення невеликих приміщень, де є хоча б одна зовнішня стіна.
- Настінні газові котли для опалення більш компактні, та не займають багато місця у Вашій оселі, але мають меншу потужність на відміну від підлогових газових котлів. Гармонійно вписуються у будь-який інтер’єр. Одним з різновидів настінних котлів є конденсаційні газові котли. Ці апарати використовують тепло від згоряння газу та додатково забирають тепло з димових газів, що підвищує їхню ефективність.
Основні рекомендації з вибору газового котла
Вибір потужності газового котла для опалення є ключовим моментом у процесі його придбання. Щоб котел працював ефективно на обігрів приміщення, потрібно точно все розрахувати. Найкращим буде довірити цей розрахунок професіоналу, який врахує всі нюанси, а саме:
- опалювальну площу приміщення;
- місце розташування котла;
- літраж води в системі опалення;
- висоту стелі та тепловтрати.
Ще однією найважливішою частиною газового котла для опалення є теплообмінник. Від надійності цього елементу залежить наскільки довго та ефективно буде працювати котел. В свою чергу ці характеристики залежать від матеріалу з якого виготовлений теплообмінник.
Теплообмінники для сучасних газових котлів виготовляються з трьох матеріалів – чавуну, сталі та міді. Чавунні теплообмінники встановлюються лише у підлогових котлах, так як мають досить велику вагу. У свою чергу сталеві та мідні встановлюються у підлогових та настінних моделях котлів. За роки використання ці матеріали довели свою ефективність та ідеальну сумісність з різними видами радіаторів та теплих підлог.
Особливості експлуатації газового котла для опалення
Перед тим як почати користуватися газовим котлом рекомендується уважно ознайомитись з інструкцією або паспортом на обладнання, оскільки знання правил та рекомендації щодо експлуатації котла є необхідною умовою його надійної, економічної та безпечної роботи. Монтаж та налаштування газового котла, перший пуск та подальше обслуговування повинен виконувати спеціаліст з досвідом роботи у даній сфері. Це перш за все комфорт і безпека для Вас та Вашої оселі. Спеціаліст з газового обладнання зможе налаштувати Ваш котел для максимального комфорту та економії енергії, що в свою чергу допоможе економити витрати на опалення. Газовий котел для опалення – це складний технічний пристрій, який потребує постійного догляду та обслуговування.
Прийнявши рішення про придбання газового котла, детально ознайомтесь з усіма особливостями обраної моделі. Дотримуйтесь всіх правил та рекомендацій які вказані у інструкції від виробника. У документах, що додаються до товару, кожен виробник описує вимоги до встановлення газового котла для опалення. Щоб гарантійні забов’язання, що надаються виробниками, були дійсні, котли потрібно монтувати згідно з їх рекомендаціями.